Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar”

11 Temmuz 2023 - 123 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»“Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar”
“Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz Gemiyi limana getirip getirmediğine bakar”

2017 yılında büyük bir heyecanla İş’te Life Adana Dergisi’nin startını verdik. Bölgenin ekonomi dergisi olmaya kararlıydık. Biliyorduk, gül dökülmüş yollar bizi beklemiyordu. Ama yolların bu kadar dikenli olacağını da tahmin edemiyorduk.

Dergiyi 2 ayda bir çıkartır, okurlarımız ile sık sık bir araya geliriz diye planladık. Her şey oldukça iyi gidiyordu ki; 2018 yılında yaşanan kriz bizleri beklemeye aldırdı. Atlattık.  Durmak yok yola devam dedik. Birkaç sayı sonra tüm dünyada yaşanan pandemi ile karşılaştık. İnsanlar evlerine aldıkları alışveriş poşetlerini, hatta un paketlerini bile yıkar hale gelmişlerdi. Bu durumda tüm yazılı medya gibi yine beklemek zorunda kaldık. Pandemi bitti dedik ve bir heyecanla yeni sayılar çıkarttık ki 2021 de yaşanan dalgalanmalarla mücadele etmek durumunda kaldık. Hadi biraz gayret dediğimiz yerde tüm ülkemizi derinden yaralayan Deprem afeti ile karşı karşıya geldik.

Tüm ulus olarak yaralarımızı sarma gayreti içerisinde olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Ulusumuza geçmiş olsun. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle yad ediyoruz.

“Ayakta duracak halin yokken,

hayatta tutacak nedenlerin varsa,

korkma düşmezsin”

Her sektörün kendine göre zorlukları var. Yayın sektörü de aynı keza. Yaşanan bunca şeye rağmen “ Ayakta duracak halin yokken, hayatta tutacak nedenlerin varsa, korkma düşmezsin” dedik. Bizleri hayatta tutacak güzel bir kitleye sahip olmanın mutluluğu ile yeni sayımızı hazırladık.

Gecikmeli de olsa yeni bir sayı ile sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bu sayımızın içinde her zaman olduğu gibi Adana’da olan güzel ve önemli gelişmeleri sizler için derledik. Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram ile Adana’yı ileriye taşıyacak projeleri, Adana Ticaret Borsa Başkanı Şahin Bilgiç ile Adana’nın tarım üretime katma değer sağlayan projeleri, S.S Doğu Akdeniz Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sami Karnas ile esnafa can suyu olan kredileri, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile üreten ve gelişen Seyhan’ı konuştuk.  Sivil Toplum Kuruluşlarının kıymetli başkanlarını ve ticari hacmin içerisinde olup bölgeye katkı koyan sektörleri sizler için mercek altına aldık ve bu doğrultuda haberler ve özel röportajlar hazırladık. Kısacası Adana’nın derdine derman arayan, gelişimine katkıda bulunan, bir diyeceği, bir sözü, bir projesi olan herkesin sesi olmaya çalıştık.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans