Dolar : Alış : 32.7810 / Satış : 32.8400
Euro : Alış : 35.0464 / Satış : 35.1096
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Kahvecilere 1,5 Milyon Liralık Destek

21 Nisan 2021 - 322 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Kahvecilere 1,5 Milyon Liralık Destek
Kahvecilere 1,5 Milyon Liralık Destek

Kahvecilere 1,5 Milyon Liralık Destek

Adana Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle sıkıntılı günler geçiren kahvecilere toplam 1,5 milyon lira para desteğinde bulundu.

Adana Büyükşehir Meclisi’nin almış olduğu karar ile birlikte Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na, ilgili kişilere verilmek üzere 1,5 milyon lira yardım ödeneği sağlandı. Adana Kahveciler Odası’na kayıtlı ve başka bir geliri olmayan kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, internet kafe ve elektronik oyun salonları sahiplerine ve yanında çalışan bir kişiye nakdi yardım yapılıyor.

Esnaf ve çalışana toplam 1.500 TL nakdi destek

Adana Büyükşehir Belediyesi almış olduğu kararla tüm şartları taşıyan ve başka bir geliri olmayan esnafa 1.000 TL, yanında çalışan bir kişiye ise 500 TL miktarında tek seferlik ödeme gerçekleştiriyor. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca yapılan değerlendirme sonucunda, şehir merkezi ve 15 ilçeden başvurusunu tamamlayan 600 esnaf ve çalışanı yardımdan yararlandı. Yardımın devam edeceğini söyleyen Büyükşehir bürokratları, yardımdan yararlanmak isteyen esnafın, kimlik fotokopisi, iş yeri açma ruhsatı, oda kayıt belgesi, vergi levhası ve iban numaralı dekont ile birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi’ne şahsen başvurmaları gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans