Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1519 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“KADININ OLMADIĞI YERDE DEMOKRASİ DE ADALET DE OLMAZ”

08 Mart 2023 - 156 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»“KADININ OLMADIĞI YERDE DEMOKRASİ DE ADALET DE OLMAZ”
“KADININ OLMADIĞI YERDE DEMOKRASİ DE ADALET DE OLMAZ”

Üretimi yönetim anlayışı olarak benimseyenAkif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’nde  kadınlar üretim sürecine katılıp, Seyhan’ın geleceğinde söz sahibi olurken, emekleriyle üretip kent ve ülke için de değer yaratıyorlar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Akay, kadınların toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı.

Başkan Akay, “Kadının olmadığı, kadın elinin dokunmadığı yerde demokrasi de özgürlük de adalet de olmaz. Kadın ve erkek eşitliğini toplumsal yaşamın her alanında hakim kılmak çağdaş medeniyet hedefine ulaşabilmemiz için en gerekli koşuldur. Seyhan’da kadın istihdamını artırıp, kadınların ekonomik özgürlüğünü kazanmalarına katkıda bulunurken, kadın emeğinin ve gücünün hem görünür hale gelmesini sağlamaya çalışıyoruz. Biz kadınlarımıza her açıdan güveniyor ve inanıyoruz. Seyhan Belediyesi’nde kadınlar ve erkekler, halkımız ve ülkemiz için birlikte üretiyor, birlikte değer yaratıyor,  birlikte mücadele ediyor. Aydınlık bir gelecek hedefine de kadınlar ve erkeklerle birlikte ulaşacağız. Her biri emekçi olan kadınlarımızın gününü en içten duygularla kutluyor, bağımsız, özgür ve çağdaş bir Türkiye için verdikleri emeklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , ,
FY Ajans