Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Kadın Dünyasında Yaşam” Etkinliği İlgi Gördü

12 Mart 2022 - 341 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»“Kadın Dünyasında Yaşam” Etkinliği İlgi Gördü
“Kadın Dünyasında Yaşam” Etkinliği İlgi Gördü

Çözüme Ortak Ol Derneği (ÇOLDer), Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Adana Barosu, Sosyal Fabrika ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şubesi işbirliğiyle düzenlenen “Kadın Dünyasında Yaşam” etkinliği geniş katılımla gerçekleşti.

İş’te Life Adana/Hanifi Aktaş

 Çözüme Ortak Ol Derneği (ÇOLDer), Çukurova Gazeteciler Cemiyeti, Adana Barosu, Sosyal Fabrika ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şubesi işbirliğiyle düzenlenen “Kadın Dünyasında Yaşam” etkinliği Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Avukat Hasan Emre Ağmaz ve arkadaşlarının müzik dinletisi ile başlayan etkinliğe ÇOLDer Başkanı Özge Demirdelen, Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı  Cafer Esendemir, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sefa Saygıdeğer, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şubesi&Akdeniz Bölgesi Başkanı  Meryem Türktekin, Mersin Kent Konseyi Başkanı  Ayferi Tuğcu, Eğitimci Narin Devrim Emre, ÇOLDer Kadınların ve Toplumun Farkındalık Bilincini Geliştirme Komitesi Koordinatörü  Avukat  Dilara Yücel, ÇOLDer Uçtan Uca İnovasyon ve Network Komitesi Koordinatörü  Feritcan Sakız,  İş’te Life Adana Dergisi ve FY Ajans sahibi Filiz Yıldırıcı’nın yanı sıra birçok kadın katılım gösterdi.

Etkinlik açılış konuşmaları, müzik dinletisi ve kadına karşı şiddete dikkat çekmek için hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başladı. Sinevizyon gösteriminin ardından Özge Demirdelen moderatörlüğünde, Ayferi Tuğcu ve Narin Devrim Emre, kadının toplumdaki yeri, eğitimde kadın,  cinsiyet eşitliği temaları üzerine konuştular.

Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu “başarı” kavramına dikkat çekerek özetle, “Başarılı kadın olma, başarı odaklı olmak fikrinden uzaklaşılmalı. İyi bir insan olmak, vicdanlı, görgülü, bilimsel odaklı insan olmak, kendi haklarını savunabilmek bu şekilde var olmak önemlidir. Evinde çiçek yetiştiren kadın da başarılıdır iş yerinde CEO olan kadın da başarılıdır. Önemli olan kadının yaptığı işi sevmesi, mutlu olmasıdır” dedi.

  Narin Devrim Emre ise konuşmasında eğitim üzerinde durarak; “Kadın sorunlarının temelinde eğitim sorunu yatmaktadır. Bana göre eğitim, insanın bugününe ve yarına müdahaledir. Ben bu açıdan müdahaleciyim. Ama adım gibi narin bir müdahaleciyim. Eğitimde en önemli kıstas çocukları sevgi ile kucaklamak. Ben eğitimcilik hayatım boyunca kız ve erkek öğrencilerime ayrım yapmadan sevgi ile yaklaştım ve hiçbir zararını görmedim. Hiçbir öğrencimden saygısızlık görmedim. Tek arzum, karakterli birer insan olmalarına vesile olabilmek” dedi.

Etkinlik katılımcılar ve konukların birlikte fotoğraf çektirmelerinin ardından sona erdi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans