Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Kademeli Normalleşme 1 Mart’ta Başlıyor

22 Şubat 2021 - 306 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Kademeli Normalleşme 1 Mart’ta Başlıyor
Kademeli Normalleşme 1 Mart’ta Başlıyor

Kademeli Normalleşme 1 Mart’ta Başlıyor

 

Koronavirüs önlemleriyle ilgili normalleşme süreci 1 Mart itibarıyla başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından, “Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz. 1 Mart itibarıyla süreç belirlenen kriterler çerçevesinde, dört risk seviyesinde valilerimizin başkanlığındaki il hıfzıssıha kurullarımızla başlayacak” paylaşımında bulundu.

 

KISITLAMALAR RİSK KADEMESİNE GÖRE ŞEKİLLENECEK

İllerdeki kısıtlamalar, düşük, orta, yüksek ve çok yüksek olarak belirlenen dört risk kademesine göre esnetilecek ya da genişletilecek. Bakan Koca da konuya ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, illerin risk durumlarına göre mavi, sarı, turuncu ve kırmızı renklere ayrılacağını ve risk hesaplamalarının da vaka sayılarına göre belirleneceğini söylemişti.

 

MAVİ DÜŞÜK RİSK, KIRMIZI ÇOK YÜKSEK RİSK

Buna göre, yüz binde 10’un altındaki iller (düşük riskli) mavi, yüz binde 11-35 arası (orta riskli) sarı, yüz binde 36-100 arası (yüksek riskli) turuncu ve yüz binde 100’ün üstündeki iller (çok yüksek riskli) kırmızı olarak gösterilecek. İl bazında vaka sayıları haftalık olarak yayınlanacak. Böylece o illerde yaşayanlar, açıklanan vaka sayılarına bakarak kısıtlamaların gevşetilip gevşetilmeyeceğini ya da daha da genişletilip genişletilmeyeceğini önceden görecek. Önlemlerdeki değişikliklere 2 haftalık izleme sonrası karar verilecek.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 18 Şubat’ta Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda vaka sayısı en çok artan 5 ilin Bilecik, Erzincan, Çanakkale ve Uşak, en çok azalan 5 ilin ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl olduğunu açıklamıştı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans