...
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1427 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

İnternetsiz Teknokent!

06 Eylül 2022 - 129 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»İnternetsiz Teknokent!
İnternetsiz Teknokent!

Adana’da üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek ve ar-ge yapacak şirketlere üs olmak amacıyla kurulan Çukurova Teknokent’te günlerdir internet yok. Kendi cep telefonlarıyla internete giriş yaparak iş yapmaya çalışan ar-ge şirketlerinin temsilcileri, sorunu çözecek muhatap bulamıyor.

Adana’nın ‘ar-ge üssü’ olma amacıyla Çukurova Üniversitesi bünyesinde 20 yıl önce kurulan Çukurova Teknokent’te sorunlar bitmiyor. Geçtiğimiz aylarda günlerce elektrik kesintisi yaşayan Çukurova Teknokent’te bu kez de günlerdir internet yok. Çukurova Teknokent’te ar-ge çalışmaları yapan bir şirketin yöneticisi, iş yapamaz hale geldiklerini belirterek, “Günlerdir internet kesik. Bize kabloların çalındığı bilgisi geldi. Yönetim, internetin neden kesildiğini, ne zaman geleceğini bize söylemiyor. Muhatap bulamıyoruz. Geçtiğimiz günlerde de elektrik kesintisi yaşadık. Adana sıcağında klimalarımız çalışmadı. Jeneratörün varlığından söz ediliyor. Onun da aküsü bittiği için çalıştırılamamış. Hiçbir ar-ge şirketi bunları hak etmiyor” dedi.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI REKTÖR PROF. TUNCEL

Performansıyla Türkiye’deki 63 teknoloji geliştirme bölgesi arasında 45’inci sırada yer alan Çukurova Teknokent’in genel kurulu geçtiğimiz ay yapılmış, Yönetim Kurulu Başkanlığına da Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel seçilmişti.

Kaynak: Refleks Gazetesi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans