Dolar : Alış : 9.3140 / Satış : 9.3307
Euro : Alış : 10.8308 / Satış : 10.8503
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1047 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“Her Daireye 1 Otopark” Kararı 6 Ay Ertelendi

31 Mayıs 2018 - 364 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»“Her Daireye 1 Otopark” Kararı 6 Ay Ertelendi
“Her Daireye 1 Otopark” Kararı 6 Ay Ertelendi

1 Haziran’da uygulamaya girmesi planlanan apartmanlarda her daireye bir otopark zorunluluğu 1 Ocak 209’da ertelendi. İlgili yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni otopark yönetmeliğinin yürürlük tarihi 6 ay uzatılarak 1 Ocak 2019 olarak belirlendi. Yeni yönetmelik her bir daireye bir otopark zorunluluğu getirirken, zeminin altında kalmak kaydıyla yan ve arka bahçelerin tamamının altı, ön bahçenin de yola 3 metre mesafe kalana kadar altı tamamen otopark yapılabilir hale getirilebilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yerleşim yerlerinde araçların yol açtığı park ve trafik sorunlarının çözümü için otoparklarda yeni düzenlemeye gidilerek binalardaki her konut için bir otopark alanı ayrılması zorunluluğu getirilmişti. Eski yönetmelikte yer alan her üç daireye bir otopark zorunluluğu, her bir daireye bir otopark alanı ayrılması şeklinde revize edilmişti.

Bakanlık, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim tesis alanları hariç” ibaresini, “Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim tesis alanlarındaki projeler için düzenleme ve onaylar Milli Eğitim Bakanlığına ait olmak üzere” şeklinde değiştirdi. Yönetmelikte yapılan bu değişiklikle okulların zemin altına otopark yapılabilmesinin önü açıldı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans