Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

GED’in ‘Dijital Kuluçka Merkezi’ne görkemli tanıtım

02 Aralık 2021 - 355 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»GED’in ‘Dijital Kuluçka Merkezi’ne görkemli tanıtım
GED’in ‘Dijital Kuluçka Merkezi’ne görkemli tanıtım

Pandemi sürecinde ofislerine gidemeyen, mentor ve yatırımcısıyla buluşamayan girişimciler için Girişimcilik Ekosistemi Derneği tarafından projelendirilen Türkiye’nin ilk ‘Dijital Kuluçka Merkezi’nin tanıtımı yapıldı.

Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden, inovatif girişimcilerin, mentor ve yatırımcıların elektronik platformda bir ,araya gelmesini sağlayan GED Dijital Kuluçka Merkezi’nin www.dijitalkuluckamerkezi.com adresinden kullanıma açıldığını söyledi. Platforma Türkiye’nin dört bir yanından girişimci, mentor ve yatırımcı girişlerinin yapılmaya başladığını belirten GED Başkanı Özden, “Her girişimciye bir ofis, geniş bir network ağı sunan DKM’nin Türkiye’ye yeni inovatif girişimler ve unicornlar kazandıracağına inanıyoruz. Projemize hibe destek sağlayan ABD Büyükelçiliği’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

HAYATLARI DEĞİŞTİRECEK

DKM’nin tanıtım toplantısında konuşan ABD Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Erica Marrero da ABD’nin girişimciliği dünyanın her yerinde teşvik ettiğini belirterek, “Girişimcinin var olan gücünden yararlanarak çevreyi düzeltebilir, eşitsizliği azaltabilir ve bilgiyi yayabiliriz” dedi. DKM’nin faaliyete geçirilme sürecinde GED Başkanı Esra Özden ve proje ekibine teşekkür eden Morrero, dünyaca ünlü Apple, Google, Microsoft, Tesla ve Starbucks gibi şirketlerin ABD’nin sunduğu girişimcilik ikliminden yararlanarak ortaya çıktığına dikkat çekerek, “ABD, girişimciliği teşvik etmek konusunda dünya lideridir. Yeni bir şey yapmak sabır, cesaret, kararlılık ve yönetilen risk için tolerans gerektirir. ABD girişimciye her zaman bu toleransı sağlıyor. GED’in Türkiye’de tüm internet kullanıcılarına sunduğu bu platform aracılığıyla geliştirilecek inovasyonlar birçok insanın hayatını değiştirecek” diye konuştu.

DKM’nin tanıtım toplantısına GED Başkanı Esra Özden, Başkan Yardımcısı Barış Avcı, Yönetim Kurulu Üyeleri Tezcan Altunordu, Şahin Mangtay, GED Üyeleri, DKM Proje ekibinden Emel Sevgi, Cengiz Akcan, Büşra Polat, ABD Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Erica Marrero, Ekonomi ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Reaz K. Mehdi ve ABD Adana Konsolosluğu görevlileri katıldı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans