Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

En “Lezzetli” Festival Başladı

12 Ekim 2018 - 907 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»En “Lezzetli” Festival Başladı
En “Lezzetli” Festival Başladı

12 – 14 Ekim 2018 tarihlerinde “Gelenekselin Gücü Adına!” temasıyla düzenlenen 2. Adana Lezzet Festivali, bugün Adana Merkez Park’ta başladı.
Üç gün boyunca gastronomi, siyaset ve sanat dünyasından çok önemli konukları ağırlayacak olan 2. Adana Lezzet Festivali, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi, Çukurova Belediyesi, Yüreğir Belediyesi, Sarıçam Belediyesi, Çukurova Kalkınma Ajansı, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Akdeniz İhracatçılar Birliği, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Turist Rehberleri Birliği, Çukurova Turistik Otelciler Birliği ve Mutfak Dostları Derneği tarafından destekleniyor.
Bugün saat 15:00 itibarıyla açılışı yapılan festivale Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Çin Büyükelçisi Yu Hongyang, Avrupa Birliği Eski Bakanı Ömer Çelik, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Müzeyyen Şevkin, Ahmet Zenbilci, Orhan Sümer, Adana Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam Belediyesi Başkanı Bilal Uludağ, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun ve dünyaca ünlü şefler Sebastian Ripari ve Alexandre Dionisio ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Adana Lezzet Festivali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı ile başladı. Kutlama mesajının okunmasının ardından tüm şehit ve gaziler için saygı duruşunda bulunuldu, sonrasında İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmasını Adana Valisi Mahmut Demirtaş gerçekleştiridi.Konuşmasında, geleneksel lezzetlerin bir yerin tanıtımında ve bilinirliğinin artmasında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Amaçlarının Adana lezzetlerini tüm dünyaya duyurmak olduğunu belirten Demirtaş, festivale katılan herkese teşekkürlerini iletti.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın ardından sahneye çıkan dünyaca ünlü Şef, TV Programcısı ve yazar Sebastian Ripari, iki Michelin yıldızlı resturantı bulunan İspanyol Şef Alexandre Dionisio kendilerine özgü yöntemlerle Adana Kebap yaparak festivale gelenlere dakikalar yaşattılar.
Fuara yabancı öğrencilerle birlikte gelen Çukurova Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) renkli görüntülere sebep oldu. Yabancı öğrenciler Adanalı’larla bolca fotoğraf çektindikten sonra Adana’ya özgü lezzetlerin tadını çıkardılar.
14 Ekim 2018 Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak olan Lezzet Festivali, kebap, ev yemekleri, sokak lezzetleri, şalgam, köfte stantlarının yanı sıra workshop çadırları, sergiler ve dinlenme alanları ile Adanalıları bekliyor.
İş’te Life Adana / Hanifi Aktaş

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans