Dolar : Alış : 15.7886 / Satış : 15.8171
Euro : Alış : 16.5628 / Satış : 16.5926
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana29°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1183 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

“DÜNYAMIZ İÇİN EL ELE” PROJESİ ADANA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

05 Mayıs 2022 - 58 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»“DÜNYAMIZ İÇİN EL ELE” PROJESİ ADANA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
“DÜNYAMIZ İÇİN EL ELE” PROJESİ ADANA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yüreğir ilçesi Mehmet Ali Yılmaz İlkokulu öğretmenlerinden Emel Aydın ve öğrencilerinin ortağı olduğu etwenning projesi öğrencilerin aktif katılımı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Proje ile öğrenciler elektrik,su,para ve zamanı tasarruflu kullanma ile ilgili çalışmalar yaptılar.Çalışmalarını okul panolarında ve sınıf panolarında sergilediler.Hazırladıkları afişlerle kaynakların bilinçli kullanımını okullarında yaygınlaştırdılar.Bu proje çocuklara teknolojik okur yazarlık ile ilgili beceriler de kazandırdı. Wep2 araçlarıyla hazırlanan oyunlarla hem eğlendiler hem de öğrendiler.

“DÜNYAMIZ İÇİN EL ELE “ projesi ile farklı  ülkeler ve illerden(Azerbaycan,Hatay,Ankara,İstanbul) katılan öğretmenler ve öğrenciler ,uzman konukların da katıldığı webinarlarla  suyun önemini anlatan STEM projeleri yaparak işbirliği içerisinde projelerini gerçekleştirdiler.

Öğretmen Emel Aydın proje ile ilgili olarak “ bundan sonra da başarılı projelere imza atacağız” dedi. Projenin yaygınlaştırılarak kaynakların bilinçli kullanımının artması hedefleniyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans