Dolar : Alış : 17.9366 / Satış : 17.9689
Euro : Alış : 18.4687 / Satış : 18.5020
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1263 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

DRP ve Patronlar Kulübü Yolculuğu

08 Ekim 2021 - 223 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sektör Haberleri»DRP ve Patronlar Kulübü Yolculuğu
DRP ve Patronlar Kulübü Yolculuğu

DRP’nin ilk nüvelerinin,1989 yılında muhasebe mesleğine adım atmamızla oluşmaya başladığını söyleyebiliriz. Dünya hızla değişiyor ve globalleşiyor. Bizlerde dünyada ve sektörümüzde yaşanan hızlı değişime katkı da bulunmak ve ülkemize katma değer üretmek için çalışıyoruz ve gelişiyoruz.

Sorumlu Ortak Baş Denetçi YMM Vahit MENTER

Bağımsız hizmet faaliyetlerimize küçük bir muhasebe ve mali müşavirlik ofisi olarak başladık. Adana’da 2010 yılında kurulan ve bağımsız denetim unvanına sahip ilk denetim şirketi olduk. 2014 yılına geldiğimizde global bazda büyüme ve marka değerine ulaşma hedef doğrultusunda DRP independentaudit olarak faaliyetini sürdürmeye başladı. 2018 Yılında ise Yeminli Mali Müşavirlik şirketimiz faaliyetine başladı.

DRP olarak bu güne geldiğimiz de Yeminli Mali Müşavirler, Mali Müşavirler, bağımsız denetçiler, akademisyenler ve danışmanlarından oluşan profesyonel iş ağı ile seçkin müşterilerine; vergi hukuku, mali mevzuat, ekonomi ve yatırım konularında danışmanlık, vergi denetimi, muhasebe denetimi, bağımsız denetim, yönetim danışmanlığı, kurumsal danışmanlık, yeminli mali müşavirlik, tasdik, vergi iadesi hizmetlerini başarı ile sunan oluşum halinde geldik.

Her geçen gün hızla globalleşen dünyada, şirket yönetiminde geleceğe dair riskler artmakta, karar alma süreçleri ihtiyaç duyulan bilgi ve birikiminin niteliği değişmektedir.

Bu nedenle şirketlerin sadece bir sayıdan ibaret olmadığını biliyoruz.  Bizler DRP olarak şirketlerin, kuruluşların ve müeseselerin geleceğe taşımanıza yardımcı oluyoruz.

Bizlerde firmalarımıza başarı hikayelerine yol arkadaşı olmak için, “her şirket bizim için değerlidir ve geleceğe taşınmalıdır” misyonu oluşturduk.

Yaptığımız işin ve misyonumuzun önemini kavramak için, yeni iş kuran bir müteşebbisin umudunu dinlemek lazım, iş insanını işini büyütmek için bin bir zorluklarla yaptığı yatırımların, ekonomik krize dar boğaza yakalandığında finansman sıkıntılarını ve endişelerini hissetmek lazım. Kurduğu fabrikada işleri ters gittiğinden, mali yapısı tamamen bozulduğunda firması elinde kaymaya başladığında iş insanın çaresizliğini yürekte hissetmek lazım.

Hiçbir işletme kolay kurulmuyor. Müteşebbisin yetenekli olması yetmiyor. Doğru işte karar kılınması, finansman nakit durumu ve girdilerinin doğru hesaplanması, doğru üretim, etkin pazarlama, güçlü finansman ağının oluşturulması gerekir. Bununla beraber doğru zaman, doğru lokasyon, doğru ve tam bilgiye erişim, risklerden etkilenmeme, bunlardan sonra ise şans kısmet.

Başarı tutkusuyla kurulan şirketler, zorluklara katlanılarak büyüyor, birçok insana yeniden umut oluyor, gelecek oluyor yani insana dokunuyor.

Firmaların başarısında sadece müteşebbis kazanmıyor, orada çalışanlar, mal ve hizmet satanlar, müşterileri, işletmemin bulunduğu yerdeki esnaf kazanıyor, ülke kalkınıyor. Kalkınan ülke daha müreffeh, daha huzurlu ve sonunda daha mutlu. Yaptığımız işle aslında Mutluluğa dokunuyoruz.

DRP, olarak biliyoruz ki alınacak kararların isabetli ve çözüm odaklı olması tam ve doğru bilgiyle mümkündür. İş insanlarımızın muhtemel bilgi ve çözüm ihtiyaçlarını tespit ederek yerinde çözüm üretmek için DRP business academy kurduk.

İş insanlarımızın patronlar düzeyin de bir araya gelmeleri sağlamak için ADN Grup Danışmanlık Sn. Muzaffer KIRAÇ Beyle birlikte Patronlar Kulübü eğitim serilerini başlattık. Düzenlemiş olduğumuzu Patronlar Kulübü eğitimleri ile iş insanlarının mali, hukuki, finansal ve yönetim konularda daha bilgilenmelerini sağlarken, yapılan organizasyonlar da insanlarımızı bir araya getirerek güçlü birlikteliklerine zemin oluşturmayı hedefliyoruz.

Patronlar Kulübü Eğitim seminerlerinin ilkini Grand Sharton Otelde Eylül/2020 tarihinde “Patronlar için, Finansal Okur Yazarlık Eğitimi” olarak düzenledik. Eğitimimizde ortaklık kurumları ve kurumsallaşmanın önemi, yeni pazarlama teknikleri, dijital pazarlama ve yapılan çalışmaların sonuçlarının doğru okunabilmesi ve değerlendirilebilmesi için Patronlar İçin Finansal Okuryazarlık eğitimlerini verdik. Eğitimlerimiz sonunda olumlu teşvik edici bildirimler aldık. İş insanlarımızla eğitim sonrasında yapmış olduğumuz görüşmelerde eğitim konularını işletmelerinde uygulamaya başladıklarını gördük. İşletmelerde bunların uygulanmaya başlamış olması belki yapmış olduğumuz için en keyifli sonucuydu.

Patronlar Kulübü Eğitim seminerlerinin ikincisini de yine Grand Sharton Otelde Nisan/2021 tarihinde “Patron’um Güvende miyim?, Hata ve Suistimal Denetimi” çatı konusu ile işletmelerde hata ve hileleri önlemek için sistemlerin kurulması, bilişim ve yazılımlar ile desteklenmesi ve nihayetinde patron gözüyle hata hile risklerinin gözlenmesi ve önleme faaliyetlerinin hayata geçirilmesi konularında bilgilendirmelerde bulunduk.

Yapmış olduğumuz eğitimlerde şunu gözlemledik; İş insanlarımız gelişime açık, bilgi ve donanıma sahip olmak istiyor. Firması için yararlı olacağına inandığı bilgiye ulaşmak istiyor.

Şimdi yeni bir Patronlar Kulübü Eğitim Seminerinin heyecanını yaşıyoruz. III. Patronlar Kulübü seminerini 23 Ekim 2021yine Grand Sharton Otelde “Patron Şirketten, Kurumsal Şirkete İlk Adımlar” ana başlığı eğitim vermeyi planlıyoruz. Şirketlerimizin birçoğunda kurumsallaşma sağlanamadığından yapılan işlemler “Patron” odaklı oluyor ve firma sahipleri olmadan iş ve işlemler yapılamıyor. İshak ALATON’un deyimi ile patronlar “Lüzumsuz Adam” olamıyor. Kurumsallaşamayan, patron odaklı işletmeler maalesef kurucu patrondan sonra yok olup gidiyor.

DRP olarak işletmelerin geleceğe taşınmasında kurumsallaşmalarının önemine inandığımızdan iş insanlarımızı “Patron Şirketten, Kurumsal Şirkete İlk Adımlar” eğitimi ile bilgilendirmeyi istedik.

Patronlar Kulübü eğitimlerimizi, pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda iş insanımızla gerçekleştirebiliyoruz. İş insanlarımız toplantı öncesinde telefonla veya ymm@drpdenetim.com e-posta adresi ile bilgilendirmeleri halinde davetiyelerini kendilerine ulaştırıyoruz.

DRP olarak, iş insanımızın inançla ve kararlıkla yapmış olduğu başarı yolculuğunda yanında olmak istiyoruz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans