Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1571 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Dolar ve Euro’da düşüş devam ediyor

25 Ocak 2019 - 632 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Dolar ve Euro’da düşüş devam ediyor
Dolar ve Euro’da düşüş devam ediyor

Dolar kuru, 5.35 TL üzerinde başladığı haftada Merkez Bankası ve Berat Albayrak’ın mesajlarıyla 5.25 TL seviyesine çekildi. Mali disiplinden seçim döneminde olunmasına rağmen taviz verilmeyeceği vurgusu, yeni bir jeopolitik risk veya uluslararası gerilim oluşmaması ve Draghi’nin de açıklamalarıyla TL hem dolar hem euro karşısında değer kazandı. Dolar/TL 25 Ocak sabahına 5.26, euro/TL ise 5.96’dan işlem görerek başladı.

Türk Lirası, haftanın son gününe dolar karşısından değer kazanarak başladı. 21 Ocak haftasını 5.35’li seviyelerden açan kur, kapanışta 5.25 altını zorluyor. 

Dolar/TL’de yaşanan düşüşte Merkez Bankası’nın PPK özetinde faiz indirimi konusunda aceleci davranmayacağını ve belirgin bir enflasyon düşüşü beklediğini belirtmesi ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın mali disiplinden taviz verilmeyeceğini belirtmesi etkili oldu. Bakan Albayrak seçim tavizlerinin de verilmeyeceğini vurguladı.

ABD ile ilişkilerin olağan seyrettiği haftada Suriye konusunda atılan Rusya’nın da dahil olduğu üçgendeki diplomatik açıdan pozitif gelişmeler, kurun jeopolitik risk kaynaklı hareketini de engelledi. Küresel ölçekte Venezuela ile ABD arasındaki gerginlik ve ABD – Çin görüşmelerine yönelik gelişmeler izleniyor.

haberturk.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans