Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Doğankent Aile Sağlığı Merkezi ve Semt Polikliniği Açıldı

05 Haziran 2018 - 2.201 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Doğankent Aile Sağlığı Merkezi ve Semt Polikliniği Açıldı
Doğankent Aile Sağlığı Merkezi ve Semt Polikliniği Açıldı

Yüreğir Belediyesi tarafından Doğankent Mahallesi’nde yaptırılan Aile Sağlığı Merkezi, Semt Polikliniği ve 112 Acil Servis Binası açıldı.

Açılış törenine Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, belediye görevlileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer’in açılış konuşmasını yaptığı ve merkezin genel durumu hakkında bilgiler verdiği tören, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın konuşmasıyla sürdü. Başkan Çelikcan yaptığı konuşmada, Yüreğir Belediyesi olarak vatandaşların hizmetlerle buluşmasına büyük önem verdiklerini söyledi ve bugün açılışı gerçekleştiren sağlık merkezinin, Doğankent Mahallesi sakinlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Vali Mahmut Demirtaş ise, Doğankent Mahallesi sakinlerinin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ederek başladığı konuşmasında, Adana’nın son yıllarda önemli sağlık yatırımlarıyla buluşmasından dolayı hayli mutlu olduğunu belirtti ve bu konuda desteklerini esirgemeyen devlet ve hükümet yetkililerine teşekkür etti.

 Doğankent Mahallesi’nde yapımı tamamlanan sağlık merkezinin, mahalle sakinlerinin sağlık hizmetleriyle buluşmasında önemli bir eksikliğini gidereceğini kaydeden Demirtaş, Yüreğir’de 100 yataklı, Seyhan’da ise 150 yataklı olmak üzere iki yeni hastane yapım çalışmalarının sürdüğünü, bu hastanelerin de hizmete girmesiyle, Adana’nın sağlık alanında çok önemli bir ivme kazanacağını söyledi.

Konuşmaların ardından 7 adet muayene odası, acil müdahale odası, 2 adet laboratuvar, radyoloji odası, 2 adet aşı ve bebek izleme odası bulunan Doğankent Aile Sağlığı Merkezi, Semt Polikliniği ve 112 Acil Servis Binası’nın açılışı gerçekleştirildi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans