Dolar : Alış : 17.9366 / Satış : 17.9689
Euro : Alış : 18.4687 / Satış : 18.5020
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1263 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Suudi Arabistan’a ‘Cemal Kaşıkçı’ çağrısı

29 Ekim 2018 - 439 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Suudi Arabistan’a ‘Cemal Kaşıkçı’ çağrısı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Suudi Arabistan’a ‘Cemal Kaşıkçı’ çağrısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçıcinayetinin faillerinin Suudi Arabistan’da olduğunu belirterek bu konuda Riyad’ın sorumluluğunun büyük olduğunu söyledi.  Kaşıkçı soruşturmasını Türkiye ve Suudi Arabistan başsavcılarının birlikte yürütmesi gerektiğini söyleyen Çavuşoğlu, “Zamana yayma ve oyalama gibi olmasın. Bir an önce soruşturma tamamlansın. Tüm gerçekler ortaya çıksın” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ve Gürcistan Dışişleri Bakanı David Zalkaliani ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu basın toplantısında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili şöyle konuştu:  “Kimler geldi Türkiye’ye? Ve arkasında kim var? Bunların hepsinin açığa çıkması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Başsavcılığımızın yürüttüğü soruşturmaya emniyetimiz, istihbaratımız gerekli desteği vermektedirler. Henüz Kaşıkçı’nın cesedine ulaşılamadı. Dolayısıyla şu anda bu cinayeti işleyenler Suudi Arabistan’da olduğuna göre, Suudi Arabistan’ın sorumluluğu burada çok büyük. Dışişleri Bakanı’na da telefonda net bir şekilde söyledim. Şu anda bu cinayeti işleyen kişiler; Suudi Arabistan Başsavcısı da önceden planlandığını itiraf ediyor. Başlangıçta birçok şey inkar edildi ama yavaş yavaş itiraf edilmeye başlandı. Onların da yürüttüğü bir soruşturma var. Bu konuda başsavcıların birlikte çalışmalarının da faydasını görüyoruz. Ve bu işbirliğinin devam etmesi gerekiyor. Zamana yayma ve oyalama gibi olmasın. Bir an önce soruşturma tamamlansın. Tüm gerçekler ortaya çıksın. Onların teklifi üzerine biz hemen bu ziyareti kabul ettik ve dün bu buluşma gerçekleşti.”

t24.com.tr

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans