Dolar : Alış : 13.6667 / Satış : 13.6913
Euro : Alış : 15.4101 / Satış : 15.4378
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana22°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1076 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

DASEV’den Organ Bağışı Kampanyası

08 Mayıs 2018 - 442 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»DASEV’den Organ Bağışı Kampanyası
DASEV’den Organ Bağışı Kampanyası

Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın (DASEV) 2017 Yılı 10. Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı, Adana Zaimoğlu Park Zirve Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda “Organ Bağışı Kampanyası” kapsamında konuklardan bağışta bulunmaları istendi.

DASEV’in 2017 Yılı 10. Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı’na Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının ilk bölümünde konuklara kahvaltı ikram edildi. Kahvaltı sırasında  DASEV-Organ Nakli Adana Bölge Koordinasyon Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “Organ Bağışı Kampanyası” kapsamında konuklar organ bağışında bulundular.  

Her Yıl 600 Üniversite Öğrencisine Burs

DASEV Başkanı Nevzat Buyurgan, toplantıda yaptığı konuşmada, her yıl 600 civarında üniversite öğrencisine karşılıksız burs verdiklerini, sosyal yardım ve sağlık yardımları gibi faaliyetlerde bulunduklarını söyledi. Bu faaliyetleri DASEV’e bağış yapan hayırseverler sayesinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Buyurgan, “Esas övgüye layık olanlar hayırseverlerimizdir, onlara sonsuz teşekkür ederiz. Ayrıca daha fazla hizmete bulunabilmek için çok daha fazla desteğe ihtiyacımız olduğunu belirtmek isterim. Geçen yıl yaptığımız toplantı sırasında kan bağışı kampanyası yapmıştık. Bu yıl da organ bağışı kampanyası düzenliyoruz ve herkesin katılımını bekliyoruz” dedi.

Bakan Sarı’dan DASEV’e Teşekkür

Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, kısa süre önce vefat eden DASEV’in Onursal Başkanı Hacı Nazım Turgut’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyerek, “DASEV’in bundan önceki toplantılarda da kan bağışı kampanyası gibi güzel etkinlikler yaptığını biliyoruz. Bugünkü organ bağışı kampanyasının da Adana’mıza ve bölgemize hizmet etme anlayışında olan DASEV’imizin bir güzel hizmeti olarak gerçekleşmesini diliyorum, DASEV Başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sözlü, Organ Bağışında Bulundu

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de organ bağışında bulunduğu toplantıda, plaket töreninin ardından DASEV kurucu üyelerinin  katıldığı 10. Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı yapıldı. Toplantıda, DASEV’in 2017 yılı faaliyet raporu, bilanço, denetim kurulu raporu, 2018 yılı iş programı, 2018 yılı bütçesi ve gündemin diğer maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

DASEV Hakkında

DASEV, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait ve bağlı kurumlarda okuyan, yardıma muhtaç öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını gidermek, eğitim faaliyetleri ile ilgili olarak, paralı veya parasız kurslar düzenlemek, lisan kursları, beceri kazandırma merkezleri, atölyeler ve dershaneler açmak, kurulmuş dershanelere ortak olmak, işletmek, kiraya vermek, kiralamak; eğitim ve öğretim kurumları tesis etmek, ana okulları, kreş açmak, kurulmuş tesislere ortak olmak, ayrılmak, kiralamak, kiraya vermek, kültürel çalışmalarda bulunmak; gıda, ihtiyaç maddeleri, giyim, dayanıklı tüketim maddeleri bankacılığı, eğitim ve kültür bankacılığı kurmak, işletmek, karşılıklı veya karşılıksız dağıtımını yapmak amacıyla 2008 yılında Adana’da kuruldu. Kadın ve gençlik kolları komiteleri de bulunan DASEV, her yıl yaklaşık 600 üniversite öğrencisine burs veriyor.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans