Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Çukurova’nın en “güzel” fuarı başladı

19 Kasım 2021 - 540 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Çukurova’nın en “güzel” fuarı başladı
Çukurova’nın en “güzel” fuarı başladı

Beauty Çukurova Expo Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı 18 Ekim’de kapılarını Adanalılara açtı. 22 Kasım Pazar günü son bulacak olan fuarda güzellik, kozmetik ve estetik alanlarında yüzlerce ürün ve hizmeti görmek mümkün. Biz de İş’te Life Adana olarak fuarın ilk gününde stantları gezerek fuarın nabzını sizler için tuttuk.

Hanifi Aktaş/İş’te Life Adana

Start Fuarcılık tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Beauty Çukurova Expo Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı Türkiye’nin birçok yerinden güzellik ve estetik alanında hizmet veren firmalara ev sahipliği yapıyor.

İstanbul’un en CİX Akademisi fuarda

İstanbul merkezli CİX Profesyonel Make Up Akademi’de hem eğitmen hem de güzellik uzmanı olan Kenan Akbulut, güzellik fuarı katılımcılarından. Adanalıların gösterdiği ilgiden oldukça memnun olduğunu ifade eden Akbulut, hem İstanbul’da kurdukları makyaj eğitim akademisinin hem de make up alanının gelişimi için burada çok çeşitli temaslar sağladığını belirtti. Fuardan beklentisinin oldukça yüksek olduğunu söyleyen Akbulut “Adana fuarları bizim için her zaman önemli bir yere sahip. Bu bölgenin en büyük fuarı olması ve katılımın yoğun gerçekleşmesi bizleri her zaman mutlu ediyor” dedi.

Güzelliğin Kitabını yazdı

Eğitimci olan Safiye Boztaş güzellik sektörü üzerine yazdığı kitapla fuarda dikkat çekenler arasında. Güzellik ve estetik üzerine özellikle günlük hayatta kadınlara ve erkeklere yönelik pratik bilgilerinde yer aldığı kitap Adana Güzellik Fuarındaki standında güzelliğe ve kitaba değer veren alıcılarını bekliyor. Adana fuarının diğer fuarlara nazaran daha hareketli başladığını belirten Boztaş, güzelliğine ve bakımına önem veren herkesi güzellik fuarına davet ettiğini sözlerine ekledi.

Güzelliğin ve istihdamın adresi meslek liseleri

Adana Seyhan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Güzellik ve Saç Bakımı Bölümü Öğretmeni Mihriban Tahmilci, Adana’da güzellik ve estetik üzerine en az 4 devlet okulunun bulunduğunu ifade ederek bu liselerden mezun olan gençlerin iş yeri açma ruhsatına sahip olduğunu söyledi. Hem erkek hem de kadın kuaförlüğü alanında öğrencilerinin olduğunu söyleyen Tahmilci, istihdama katkı açısından meslek liselerinin önemine dikkat çekti. Fuarda ağırlıklı olarak özel sektörün bulunduğunu söyleyen Tahmilci, devlet okulu olarak fuara katılım amaçlarının hem okullarının bilinirliğini hem de güzellik ve saç bakımı bölümünün devlet okullarında da kaliteli biçimde öğretildiğini herkese göstermek olduğunu söyledi.

Güzelliğin Teknolojik Boyutu

Teknoloji, hayatımızın her alanında varlığını hissettirmişken güzellik sektörünü boş geçmesi düşünülemezdi. Güzellik ve estetik uygulamaları teknolojik aletler sayesinde hem hız kazandı hem de daha ölçülebilir ve kontrol edilebilir bir noktaya ulaştı. Teknolojik makinelerin tedarikçilerinden olan Meleray Güzellik Teknolojileri firması fuarda sergilediği teknolojik makinelerle dikkat çekiyor. Makineler hakkında İş’te Life Adana’ya bilgi veren Güneydoğu Anadolu Bölge Sorumlusu Nagihan Köse, Cilt Bakım Cihazları, Gençleştirme Cihazları, Lazer Cihazları, Zayıflama Cihazları ve Ofis Donanım cihazlarının bulunduğunu söyledi. Hem ithal hem de yerli cihazları bünyelerinde bulundurduklarını belirten Köse, fuardaki katılımdan ve cihazlarına gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

Fuar 21 Kasım Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans