Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

ÇÖPTEN SANAT ESERİNE

12 Haziran 2019 - 1.006 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kültür Sanat»ÇÖPTEN SANAT ESERİNE
ÇÖPTEN SANAT ESERİNE

          

Adana Olgunlaşma Enstitüsü “Önce Sen” sloganı ile başlattığı sıfır atık projesi yarışma ve atıklardan oluşan sergi ile göz doldurdu.

 

 

Adana Valisi Mahmut Demirtaş tarafından açılışı yapılan sergide yer alan eserler, bütünüyle Adana Olgunlaşma Esntitüsü bünyesinde çöp niteliği taşıyan malzemelerin yeniden değerlendirilmesi ile tasarlanarak üretilen eserler büyük beğeni topladı. Kumaş parçalarından ipliğe, mukavvadan bilgisayar parçalarına kadar geniş yelpazede 90 parça sanat eserinin Adanalı sanat severlerin ilgisine sunulduğu sergiye ilgi yoğun oldu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde tüm ülke çapında düzenlenen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Adana Olgunlaşma Enstitüsü’nde hazırlanan eserler başta Adana Valisi Mahmut Demirtaş olmak üzere tüm Adanalılar’ın taktirini kazandı.

 

Sergi açılışında konuşan Enstitü Müdürü Meral Altınkaya;

“Adana Olgunlaşma Enstitüsü olarak tüm kadromuz ve öğrencilerimizle sıfır atık bilincini doğru ve dikkatli bir şekilde yapmaktayız. Hatta

bölümlerimiz içinde atıklarımızı “Teknolojik Atıklara Sanatsal Dokunuş” ve “Katı Atıklarlar Adana” temalı projelerde kullanarak sıfır atığa dönüştürülmüştür. Projeler sonunda ortaya çıkan 50’ye yakın eser atığın ne kadar değerlendirildiğinin en güzel kanıtlarıdır” dedi.

Sergide dikkat çeken stantlardan birisi de Zerrin Elibol’un (79)  40 seneden bu yana ayık malzemelerini hayvan figürlerine dönüştürerek oluşturduğu 40 parçalık oyuncak koleksiyonu sergisi oldu. Çocuklarına “hobi” amaçlı başladığı oyuncak projesi, Olgunlaşma Enstitüsü’nün desteği ile bugün 40 parçadan oluşan bir koleksiyona dönüşmüş durumda.

Sergi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, 11-14 Haziran tarihleri arasında “Adana Müzesi’nde” ziyaretçilere açık olacak.

 

 

 

 

İş’te Life Adana/Hanifi Aktaş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans