Dolar : Alış : 32.7810 / Satış : 32.8400
Euro : Alış : 35.0464 / Satış : 35.1096
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1584 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

ÇOLDer’in Yıldızları Işık Saçtı

21 Ekim 2022 - 316 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»ÇOLDer’in Yıldızları Işık Saçtı
ÇOLDer’in Yıldızları Işık Saçtı

Çözüme Ortak Ol Derneği’nin (ÇOLDer) kuruluşunun ikinci yılı sebebiyle düzenlediği “ÇOLDer’in Yıldızları Ödül Töreni” geniş katılımla gerçekleşti.

Hanifi Aktaş/İş’te Life Adana

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Lokali’nde gerçekleşen ÇOLDer’in Yıldızları Ödül Töreni’ne ÇOLDer Yönetim Kurulu Başkanı Av. Özge Demirdelen, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Adana Barosu Başkanı  Av. Semih Gökayaz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana İl Ticaret Müdürü Adnan Ekiz, KOSGEB Adana İl Müdürü Mehmet Eren ve çok sayıda davetli katıldı.

ÇOLDer’in yıl boyunca yaptığı etkinlikleri ve çalışmaları konu edinen sine vizyon gösterisi ile başlayan ödül töreni ÇOLDer Yönetim Kurulu Başkanı Av. Özge Demirdelen’in konuşması ile devam etti.

ÇOLDer’de Yeni Dönemin  Ana Teması “Fikren Gençlik”

Av. Özge Demirdelen

Konuşmasına ÇOLDer’in  iki yılda yapmış olduğu çalışmaların ana temasını ve derneğin komitelerini tanıtarak başlayan Demirdelen, sonrasında üçüncü ılın ana temasını anlattı:

 “ÇOLDer ailesi olarak temel ve ortak değerlerimize, kararlılıkla faaliyet sürdürmeye uygun hareket etme kriteriyle üçüncü yılımızın temasını sizinle paylaşmaktan da mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim: “Fikren Gençlik.” Dönemimizin hayırlı olması dilerim. Bu temaya karar vermemiz, şu çok kıymetli sözlerinin anlam ve önemini yeniden kavradığımız bir dönemde olmuştur:

Onlar, “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu ila ve idame edecek sizsiniz.” ve “Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleridir. Yani diyor ki yaşların matematiksel değerlendirmesini bir kenara bırakın. Yorulun, yoruldum demekten korkmayın. Manevi gücünüzü yitirmeden, durmadan devam edin. İlimle, bilimle, inançla, ahlakla, vatan millet sevgisiyle, açık ufukla, çalışarak, üreterek, doğru dürüst bir anlayışla ilerleyin.

İşte biz de “Fikren Gençlik” temamızla spordan sanata, engellilikten Engelsizliğe, kuşaklar arası iletişimden teknoloji yönetimine, hukuktan mühendisliğe, psikolojiye birçok alanda birlikte hareket etmeye bizler hazır olduğumuzu, sizleri de aramızda olmaya davet ettiğimizi buradan bildirmek isterim.”

Konuşmasını ÇOLDer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Enes Şahin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve tüm katılımcılara teşekkür ederek sonlandıran Demirdelen’in ardından ödül törenine geçildi.

“Oğlumu ve gençleri anlamaya gayret ediyorum”

Bilal Uludağ

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, önümüzdeki dönemin ana teması olan “Fikren Gençlik” temasını çok kıymetli bulduğunu belirterek, “ben de bir genç babası olarak oğlumu ve tüm gençleri anlamaya gayret ediyorum. Bu bakımdan tüm ÇOLDer yönetim kuruluna ve gönüllülerine teşekkür ediyorum.  Sarıçam Belediyesi olarak yanlarında olduğumuzu, elimizden gelen desteği her zaman vereceğimizi bilmelerini isterim” dedi.

Uludağ’ın konuşmalarının ardından plaket töreni devam etti. Plaket töreni, toplu fotoğraf çekimi ve pasta kesimi ile son buldu.

ÇOLDer’in Yıldızları Ödül Töreni’nde plaket alan isimler ve kurumlar şöyle;

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ

Adana Barosu Başkanı  Av. Semih Gökayaz

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Cafer Esendemir

Adana Ticaret  İl Müdürü Adnan Ekiz

KOSGEB Adana İl Müdürü Mehmet Eren

Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu

ABB Denizcilik ve İç Su Hizmetler Şube Müdürü Tamer Leba

Yönetmen Nuri Cihan Özdoğan

KURSAD Başkanı Mustafa Çakar

Kadın Girişimci  Nadire Savaş

ABB Gökhan Bahar

Destek Patent AŞ.

Çukurova Reklam

Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz- ÇOLDer Yön.Kur.Bşk.Av. Özge Demirdelen

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans