Dolar : Alış : 23.4314 / Satış : 23.4736
Euro : Alış : 25.2323 / Satış : 25.2777
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1427 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Bu Yaz Sıcak Geçecek!

10 Mayıs 2018 - 924 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Bu Yaz Sıcak Geçecek!
Bu Yaz Sıcak Geçecek!

Sizlerle 4’üncü kez buluşuyoruz. İlk 3 sayımıza gelen iltifat ve öneriler, heyecan ve coşkumuzu daha da artırdı. İlginiz, ‘Daha güzel bir sayıyı nasıl hazırlarız’ telaşına itti. O yüzden açıkçası daha çok koşturduk, daha çok çalıştık…

Yine dolu dolu bir İş’te Life Adana sayısı ile karşınızdayız.

Geçtiğimiz ay şehrimizin meslek odalarında seçim heyecanı vardı. Son yıllarda Adanalı oda başkanları, eşi Türkiye’de az görülen bir beraberlik örneği sergiliyorlardı. Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve aralarına aldıkları Hacı Sabancı OSB Başkanı Bekir Sütcü ile o kadar güzel uyum sergilediler ki, seçmen bu birliktelik tablosunun bozulmasını istemedi. Yeni dönemde meslek odaları yine bu isimlere teslim edildi.

Seçim heyecanı sadece meslek odalarında yaşanmadı. İktidar partisi de Adana kongresini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirdi. Burada da başkan değişmedi. AK Parti İl Yönetimi’nde değişiklikler olsa da başkanlık yine Av. Fikret Yeni’ye teslim edildi.

24 Haziran seçimleri Türkiye için gerçekten dönüşümü beraberinde getirecek. 24 Haziran sonrası başbakanımız olmayacak. Başkanlık sistemine geçişle birlikte yeni bir dönem başlamış olacak. O yüzden bütün partiler bu yaza farklı bir heyecan ve çaba içerisinde girecek. Yani Adana seçimlerle birlikte belki daha sıcak bir yaza hazırlanıyor, diyebiliriz.

Tarım ve tarıma dayalı sanayisi ile bilinen Adana, bir başka ana sektör yani turizmden de pay almaya başladı. Son yıllarda ilginç ve etkin organizasyonlar şehrin yurtiçinde ve yurtdışında tanıtımına ciddi oranda katkı sağladı. Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali bunlardan biri… Diğeri yüz binleri sokağa döken Portakal Çiçeği Karnavalı… Bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilen ‘Nisanda Adana’da Karnavalı’na dergimizin sayfalarında özel yer ayırdık. Renkli fotoğrafların yer aldığı sayfalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz.

Her sayı farklı bir belediyenin çalışmalarına yer verdiğimiz dergimizde bu kez halkla iç içe görev yapmasıyla tanınan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e yer verdik. Ayrıca keyifle okuyacağınızı umduğumuz sayfalarımızda Adana’nın önde gelen firma yöneticileri, yeni açılan mekânların sahipleri, STK temsilcileri, kent ve bölge ekonomisine katkı sağlayan işletme yöneticileri ile röportajlar var.

Ne olursa olsun! Seçimlerle yeni bir döneme girecek Türkiye’nin Adana gibi üreten bir şehre ihtiyacı var. Burada toprak verimli… Sanayide çarklar durmuyor. En durgun dönemini yaşasa da inşaat sektörü şehirde konutlar, birbirinden güzel yaşam alanları yükselmeye devam ediyor.

Türkiye’nin 2023 hedefleri belli. Sadece ihracatta hedefimiz 500 milyar dolar… Bu hedefe en büyük desteği elbette Adana verecek. Bunu da bu şehrin çalışkan iş insanları yapacak. Biz de üretenlerin öyküsünü yazmaya, pozitif haberciliğe devam edeceğiz.

Kadromuzu güçlendiriyoruz. Okur sayımız artıyor. Haberinden reklamına, fotoğraflarından röportajlarına dergimiz iş dünyasında köprü olmaya devam ediyor.

Biz de bundan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Filiz Yıldırıcı

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans