Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

‘Bu İşin Arkasında Kadın Var’ fotoğraf sergisi açıldı

21 Kasım 2018 - 714 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kültür Sanat»‘Bu İşin Arkasında Kadın Var’ fotoğraf sergisi açıldı
‘Bu İşin Arkasında Kadın Var’ fotoğraf sergisi açıldı

Kadına yönelik ekonomik şiddet fotoğraflarla yansıdı

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi’nin işbirliğinde 5 Kasım Kadına Yönelik Şiddetli Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında ekonomik şiddete ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine vurgu yapmak amacıyla hazırlanan “Bu İşin Arkasında Bir Kadın Var” adlı fotoğraf sergisi açıldı. 5 kadın fotoğrafçının 30 eserinin izlenime sunulduğu serginin açılış kurdelesini kesen Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, “Kadın sadece bir işin değil, her işin arkasında, hayatın her anında ve alanında var Hem anne, hem eş, hem kardeş olan kadınlarımızın hayatın en önemli gerçeği olduğunu ifade etmek isterim” dedi. 
5 KADIN FOTOĞRAFÇI HEMCİNSLERİNİ İŞ BAŞINDA GÖRÜNTÜLEDİ
Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin projesi olan “Bu İşin Arkasında Bir Kadın Var” adlı fotoğraf sergi için kadın fotoğraf sanatçıları Diba Aşanboğa, Gamze Bozkaya, Rabia Karaca, Selma Eser ve Tuba Akbayır emek verdi. 5 kadın fotoğraf sanatçısı, madencilik, taksicilik, tamirci, şoförlük gibi meslekleri yapan hemcinslerini görev başında fotoğrafladı. Seçilen 30 eser Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu Fuayesi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. 

 
ÇOK ANLAMLI BİR SERGİ
Serginin açılış kurdelesini kesen Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, 5 Kasım Kadına Yönelik Şiddetli Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle düzenlenin serginin çok anlamlı olduğunu belirtti. Ramazan Akyürek, “Kadınlarımız hayatın her alanında var. Sadece bir işin değil, her için arkasında kadınlarımız var. Kadınlar erkeklerin yapabileceği her işi yapar. Daha da titiz yapar. Hem anne, hem eş, hem kardeş olan kadınlarımızın hayatın en önemli gerçeği olduğunu ifade etmek isterim. Bu sergiye emek veren fotoğraf sanatçılarımıza ve Adana Kent Konseyi Kadın Meclisimizi tebrik ediyor, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
SERGİ ŞEHİR TİYATROSU’NDAN SONRA HACI SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ’NDE İZLENİMDE
Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal ise kadına ekonomik şiddetin hangi boyutta olduğunu vurgulamak amacıyla böyle bir fotoğraf sergisi hazırladıklarını vurguladı. Cennet Ünal, “Kadına yönelik, fiziksel, psikolojik, ekonomik, her türlü şiddete önümüzdeki yıllarda bir daha değinilmeyeceğini umarak bu sergiyi açıyoruz” dedi. 
Bu İşin Arkasında Bir Kadın Var adlı sergi, 21 Kasım akşamına kadar Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu Fuayesi’nde izlenimde kalacak. Daha sonra 29 Kasım’da Hacı Sabancı Kültür Merkezi’nde Adana Devlet Tiyatrosu’nun saat 19.00’da sahneleyeceği Kadın Sığınağı adlı oyundan önce sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Eserler, 30 Kasım’da Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’ndeki 2. Kadın Çalışmaları Kongresi’nde de sergilenecek.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans