Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1519 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Botaş’tan Doğalgaza yüzde 9 indirim

31 Ekim 2018 - 566 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Botaş’tan Doğalgaza yüzde 9 indirim
Botaş’tan Doğalgaza yüzde 9 indirim

BOTAŞ elektrik üreticilere satılan doğal gazda yüzde 9 indirime gitti. Yetkililer, konut ve sanayi tüketicilerine satılan doğal gaz fiyatında bir değişim olmadığını bildirdi.

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) elektrik üreticilerine sattığı doğal gazda 1 Kasım’dan geçerli olmak üzere yüzde 9 indirime gitti. Yetkililer, konut ve sanayi tüketicilerine satılan doğal gaz fiyatında bir değişim olmadığını bildirdi.

ÖZEL SEKTÖRE YÜZDE 9 İNDİRİM

BOTAŞ, özel sektöre ait doğal gaz santrallerinin fiyatında yüzde 8,8, kojenerasyon tesislerinin kullandığı gazın fiyatında yüzde 3,3’lük indirim yaptı. Buna göre, özel sektöre ait doğal gaz santrallerinin kullandığı gazın bin metreküpünün fiyatı bin 550 lira olarak belirlendi. Ayrıca kompozit kullanım amaçlı doğal gazın bin metreküpünün fiyatı da yüzde 3,3’lük indirimle bin 503 lira olarak tespit edildi.

KONUT VE SANAYİYE İNDİRİM YOK

Reuters‘a bilgi veren sektör kaynakları, konut ve sanayi tüketicilerine satılan doğal gaz fiyatında bir değişim olmadığını kaydetti. Söz konusu fiyatlar yarından itibaren geçerli olacak.

haberler.com

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , ,
FY Ajans