Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

BİR REKLAM AJANSI İLE ÇALIŞMAK NEDEN ÖNEMLİ

15 Ağustos 2022 - 440 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»BİR REKLAM AJANSI İLE ÇALIŞMAK NEDEN ÖNEMLİ
BİR REKLAM AJANSI İLE ÇALIŞMAK NEDEN ÖNEMLİ

Kurumsal kimliğin oluşturulmasında bilinirliğin artırılmasında ve tercih edilebilir olma noktasında başarılı olmak için işinde uzman bir reklam ajansını tercih etmeli.
Kurumsal bir ajans ile çalışmanın firmaya ne gibi etkileri olur?
Kurumsal çalışma yapan bir ajans önce firmanızı tanır, sektör analizinizi yapar, hedef kitle analizi ile belirlenen doğru stratejiler ile doğru reklam çalışmaları planlar.
Reklam çalışmaları yapılırken doğru mecralar belirlenir. Her firma her mecrada olacak diye bir çalışma sistemi ile değil! Sektörünüze ve hedef kitlenize uygun mecraları tercih eder.
Reklam çalışmaları belli bir plan dahilinde yürütülür. Eğer firma veya markanın bilinirliği varsa planlama ona göre yapılır. Belli başlı kampanyalar ile ürünün tercih edilirliği sağlanır. Eğer marka bilinirliği henüz oluşturulmamışsa burada devreye kurumsal çalışmalar girer. Başlama noktası iyi planlamalı ve çalışmalar ona göre yürütülmelidir.
Reklam planlamasında yapılan yanlışlar. Birçok firmada karşımıza çıkan belli başlı konular var.
Logo tasarımlarında içinde olduğunuz sektörün renkleri tercih edilmeli. Şirket logonuz bir ömür şirketinizi anlatan bir çalışmadır. Tüm analizler yapıldıktan sonra firmanızı en iyi anlatan amblem uygulanmalıdır.
Sosyal Medya reklamlarında tasarım çok önemlidir. Bu nedenle tasarımı profesyonel ellere teslim etmek elzemdir. Maliyeti düşürmek adına tasarımı es geçmek tüm emeklerin heba olmasına, dolayısıyla da maliyetlerin artmasına sebep olur. Tüm bu süreç birbiriyle koordineli ve profesyonelce çalışan bir ekiple yürütülmesi gerekir.
Web sayfası alan adının alınması ve görsellerin eklenmesi ile oluşturulacak basit bir tasarım değildir. Yazılımdan anlayan, grafikerden geçen, editöryası yapılan bir çalışma olmalıdır. Unutmayalım, sektörünüzde yüzlerce firmanın profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmış web sayfası varken, sizin rakiplerinizden geride kalmanız aynı zamanda piyasadaki varlığınıza da tehdit oluşturacaktır. Web sayfası firmanızın dijitalde görünen vitrinidir.
Firmanızın çalışma alanı veya ürünlerin yapıldığı kataloglar yapılacaksa mutlaka görsellerin çözünürlüğünün iyi olması gerekir. Bu konuda profesyonel fotoğraf çekimi desteği alınabilir. Yapılan kataloglar dijital katalog olarak kullanılabilir. Günümüzde birçok firmanın tercihi bu yöndedir.

Bir hatırlatma yapmak isterim. Firmanız, refah seviyenizi yükseltecek, yaşama amacınızı destekleyecek yegane aracınızdır. Hayallerinize ulaşmak, istediğin konforlu hayatı yaşamak, istediğiniz araca binmek veya istediğiniz konutta oturmak firmanıza yapacak olduğunuz yatırıma bağlı. Öncelikle gelir kaynağınız olan firmanızı ve ürünlerinizi ön planda tutmanız onlara özen göstermeniz tercih edilirliğinizi artıracak ve planlarınıza daha hızlı ulaşabilir olacaksınız. Yaşama amacı bu değil! Der gibi olduğunuzu duyar gibiyim. Kimsenin ben firma kurayım ama hobi olsun, başarılı olmasa da olur dediğini düşünmüyorum. Belki de hayata dair son kozunuzu oynayarak, bazen borçlanarak ama illaki hayal kurarak kurduğumuz firmalarımızda öncelikle iyi ürünler üretmeli sonrasında yatırımı reklama yapmalıyız.
İyi planlama ile şirketiniz istediğiniz seviyeye gelecektir.
Yolunuz ve zihniniz açık kazancınız bol olsun .

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans