Dolar : Alış : 16.7155 / Satış : 16.7456
Euro : Alış : 17.4703 / Satış : 17.5018
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1223 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

BDDK’dan kredi kartı taksitlerine düzenleme

23 Kasım 2018 - 447 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»BDDK’dan kredi kartı taksitlerine düzenleme
BDDK’dan kredi kartı taksitlerine düzenleme

Son dakika haberi… Kredi kartları ile yapılan yurt içi hava yolu ve konaklama harcamalarında taksit sayısı üst sınırı 6’dan 9’a çıkarıldı. BDDK tarafından hazırlanan yönetmelik taslağında “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin” 26. maddesinin yedinci fıkrasının ikinci cümlesinde yapılan değişiklikle uygulama yürürlüğe girdi.

BDDK, kredi kartlarında hava yolu ve konaklama için yapılan yurt içi harcamalarında taksit sayısı üst sınırının 6’dan 9’a çıkarılacağını belirtti.

Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinin yedinci fıkrasının ikinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirildi.

“Elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı ay, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır.”

Bu kapsamda, Yönetmelik değişikliği ile kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı ay taksit uygulamasına devam edilmesi, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda ise altı ay olan taksit sınırının dokuz aya çıkarılması öngörülmekte.

haberturk.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,
FY Ajans