...
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1373 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Başkan Sözlü Kozan’da açılışta konuştu

26 Aralık 2018 - 548 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Başkan Sözlü Kozan’da açılışta konuştu
Başkan Sözlü Kozan’da açılışta konuştu

 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kozan’ın Hacıbeyli Mahallesi’nde cami ve içme suyu hattının açılışını gerçekleştirdi. Milliyetçi Hareket Partisi Kozan Belediye Başkan Adayı Nihat Atlı ve Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Ali Tetik’in de bulunduğu, mahalle sakinlerinin yoğun katılımı ve coşkulu karşılaması sonrası konuşan Başkan Hüseyin Sözlü, “Metropolün bir siyasetçi için çekiciliğine kapılmadan köylerde var olduk, buralara hizmet ettik. Milliyetçisi olduğumuz bu aziz milletin her bir ferdinin kıymetli olduğuna inanarak büyük Türkiye fotoğrafında yoldan ve sudan mahrum yerlerin olmaması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından caminin ve içme suyu hattının açılışı gerçekleştirildi.

KOZANLI ÇİFTÇİLERE 7 BİN CEVİZ FİDESİ DESTEĞİ

Hacıbeyli Mahallesi’ndeki buluşmanın ardından Kozan Hayvan Pazarı’nda göreve geldiği günden bu yana çiftçilikle uğraşan hemşerilerine 200 bin adet ceviz, 35 bin adet elma, 12 bin adet kiraz, 1 milyon 500 bin adet çilek, 320 bin adet domates olmak üzere toplamda 250 bin fide dağıtımı yaparak, zirai ilaç desteği vererek çiftçilikle uğraşan hemşerilerinin yaşadıkları yerde kalkınarak refah toplumunun parçası olmasını hedefleyen Başkan Hüseyin Sözlü, bir kez daha Kozanlı hemşerilerine 7 bin ceviz fidesi dağıtarak gönülleri fethetti. Yılların ihmal edilmişliğini ortadan kaldırarak 21. Yüzyıla yakışır bir Adana’yı inşa eden Başkan Sözlü, burada yaptığı konuşmada “Üretimi ibadet sayan bir belediye başkanı olarak Adana’daki hedefimiz çiftçisiyle, sanayicisiyle üreten bir şehir. Yaşayan köylerimiz çoğalmalı, alternatif tarım ürünlerinin sayısı artmalı” dedi.

“KALBİ KALAYLATTIM NEFSİ YENDİM YA ALLAH BİSMİLLAH DEDİM”

Başkan Hüseyin Sözlü, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Emin Canlı ve MHP Kozan Belediye Başkan Adayı Nihat Atlı ilçede yaptıkları esnaf ziyaretlerinin ardından MHP Kozan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısına katıldılar. MHP İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları, MHP’li ilçe belediye başkanları ve ilçe teşkilat başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan MHP Kozan İlçe Belediye Başkan Adayı Nihat Atlı, dört yılı aşkın süredir yürüttüğü MHP Kozan İlçe Başkanlığı döneminden bu yana hemşerilerinin sorunlarını dinlediğini ifade ederken “Önümüzdeki beş yıl çözüm yılıdır. 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra Kozan için umut olacağız. Kalbi kalaylattım, nefsi yendim, ya Allah Bismillah dedim yola çıktım” dedi.

“KOZAN MİLLİYETÇİ HAREKET’İN MENBAĞIDIR”

Kozan’ın sivil toplum kuruluşlarının ve muhtarlarının katıldığı toplantıda konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Milliyetçi Hareket Partisi için Kozan’ın özel ve önemli olduğunu, 1969’da Alparslan Türkeş’in “Ben Kozan Milletvekilim” dediğini hatırlatarak “Hareketimiz için böylesi özel bir yere sahip olan Kozan, milliyetçi ve üretken belediyecilik adına hizmet eden bizler için de özel ve önemlidir. Belediyecilik, kamu hizmetçiliğidir. Milliyetçi ve üretken belediyecilik ise memleketin en ücra köşesinde kalmış vatandaşının sorunlarından haberdar olan, çözüm üreten belediyeciliktir. İşte bu şuur ve bilinçle hem Kozan’da hem de Adana’nın unutulmaya yüz tutan Torosların eteklerindeki ilçelerinde yaşayan hemşerilerimizi refah toplumunun parçası haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Hedefimiz kollektif bir ruhla, birlikte yönettiğimiz Adana’yı en merkezi noktasından en ücra köşesine kadar kalkındırmak, refah toplumuna kazandırmak” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans