Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

BAŞKA BİR DÜNYA YOK!

06 Haziran 2022 - 243 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»BAŞKA BİR DÜNYA YOK!
BAŞKA BİR DÜNYA YOK!

Seyhan Belediyesi “Dünya Çevre Haftası” kapsamında farkındalık yaratan etkinliklere imza attı. Kaynakların kıtlığına dikkat çeken Başkan Akif Kemal Akay, atıkların geri dönüşüm yoluyla yeniden kazanımının önemini vurgulayıp, “Bu dünya hepimizin. Başka bir dünya yok” dedi.

TEKSTİL ATIKLARININ İZİ SÜRÜLDÜ

Seyhan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün öncülüğünde gerçekleştirilen ilk etkinlikte iklim değişikliğineönemli etkisi olan ve yüksek miktarda karbon salımına neden olan moda, tekstil ve hazır giyim endüstrisinin olumsuz etkilerine dikkati çekmek amacıyla Şehit Ali Bezik Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte Mersin’de bulunan tekstil geri kazanım tesisi ziyaret edildi. Seyhan Belediyesinin sorumluluk alanında bulunan 200 tekstil atığı toplama kumbarasında biriktirilen atıkların izi sürüldüğü ziyarette, öğrenciler atıkların ayrıştırılıp geri kazanım süreci hakkında bilgilendirildi.

GERİ DÖNÜŞÜM FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİLER

Öğrenciler daha sonra bölgedeki tek olan Seyhan Belediyesine atık Atık Getirme Merkezini ziyaret etti. Gençler burada “Ayrıştır-Dönüştür-Kazandır” sloganıyla yapılan geri dönüşüm faaliyetleri hakkında bilgiler alıp Seyhan Belediyesi’nin sıfır emisyona sahip elektrikli aracını inceledi.

“GERİ DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK”

Geri dönüşüme ve çevrenin korunmasına dikkati çekmek için dönüştürülebilir atıklardan hazırlanan kıyafetler giyen Bilgi Evi öğrencileri de Başkan Akif Kemal Akay ile birlikte üstü açık otobüsle kent turu yaptı. Sokaklarda ve caddelerde yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan gençler daha sonra, “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” sloganıyla atıklardan hazırlanan kıyafetleriyle bir AVM’de mini defile gerçekleştirdi.

“BAŞKA BİR DÜNYA YOK”

Başkan Akay, belediye başkan yardımcıları, müdürler, belediye çalışanları ve öğrenciler daha sonra Şehitler Parkı’nda çevre temizliği gerçekleştirdi. Başkan Akay burada yaptığı konuşmada çevrenin korunmasının önemini vurguladı.  Dünyada kaynakların kıtlığına maliyetlerin de yüksekliğine dikkati çeken Başkan Akay “Kullandığımız nesneleri en uygun şekilde kullanmalı, asla israfa dönük şeyler yapmamalıyız. Hepimize düşen görev, kullandığımız tekrar kullanılabilir nesneleri mümkün olduğu kadar bir yerde toplamak. Dünya hepimizin dünyası ve başka da bir dünya yok” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans