Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1519 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Bakan Bozdağ:Yüzde 25 artış sınırı süresi uzatılacak, fahiş kira artışlarına yaptırım getirilecek

25 Nisan 2023 - 119 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Bakan Bozdağ:Yüzde 25 artış sınırı süresi uzatılacak, fahiş kira artışlarına yaptırım getirilecek
Bakan Bozdağ:Yüzde 25 artış sınırı süresi uzatılacak, fahiş kira artışlarına yaptırım getirilecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kirada yüzde 25 artış sınırı süresinin uzatılacağını, fahiş kira artışlarına yaptırım getirilmesine yönelik çalışma yapıldığını duyurdu. Fahiş kira artışını önlemek için 3 alternatif hazırladıklarını söyleyen Bozdağ, ”Fahiş kira artışı yapanlara hapis cezası gündemde” ifadelerini kullandı.

“KİRADA YÜZDE 25 ARTIŞ SÜRESİ UZATILACAK”

Bozdağ’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “kiraların büyükşehirlerde ciddi manada yükseltildiğini görüyoruz. Bu ahlaki, insani değil. Bu fırsatçılığa yasal düzenlemelerle izin vermeyeceğiz’ açıklaması soruldu. Bozdağ, “Bu süre uzatılacak” yanıtını verdi.

“HAPİS CEZASI GÜNDEMDE”

Kiralara belirlenen orandan daha fazla zam yapmak isteyen ev sahiplerine ilişkin yaptırımlar hakkında da konuşan Bozdağ, “Bir yaptırım getirme durumu söz konusu. Hapis cezası ya da adli idari para cezası gibi durumda o zaman insanlar bu kurala uyma konusunda daha özenli davranırlar.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , , , , ,
FY Ajans