Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Bakan Arslan: Uçak ve Demir Yolları Biletlerine Zam Yok

24 Mayıs 2018 - 688 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Bakan Arslan: Uçak ve Demir Yolları Biletlerine Zam Yok
Bakan Arslan: Uçak ve Demir Yolları Biletlerine Zam Yok

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dövizdeki artışın uçak ve demir yollarında bilet fiyatlarına yansımayacağını belirterek, “Bizim şu an gerek havacılıkta gerek demir yollarında bilete zam yapmamız söz konusu değil” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Arslan, “Dövizdeki artış uçak ve demir yollarında bilet fiyatlarına yansıyacak mı?” sorusu üzerine, şunları söyledi:

“Özellikle uçak biletleriyle ilgili havalimanı gelirlerimizin çoğu dövize endeksli, dolayısıyla masraflarımız da dövize endeksli olduğu için orada bir denge var, orada bir sıkıntı yok. Ama herkes biliyor ki, spekülatif ve geçici bir şişirme bu. Biz hiçbir zaman günübirlik hareket etmiyoruz. Bir aylık verilerle de hareket etmiyoruz. Uzun soluklu veriler ortalamasıyla hareket ediyoruz. Dolayısıyla bu anlamda herhangi bir işlem yapmamız söz konusu değil. Tren biletlerinde de aynı şekilde herhangi bir artış yapmamız söz konusu değil. Böyle bir beklenti içerisine kimse girmesin.”

Arslan, İstanbul’da yapımı devam eden ve inşaatının yüzde 90’lara ulaştığı yeni havalimanında kredi sorunu yaşandığı iddialarının gerçeğini yansıtmadığını belirterek, “Havalimanı inşaatı devam ederken elbette proje gereklerine bağlı olarak ilave ihtiyaçlar söz konusu olabiliyor ki geçmişte oldu ve ihtiyaçların tamamı karşılandı, krediler karşılandı. Şu ana kadar ihtiyaç duyulmuş da alınmamış herhangi bir kredi veya bağlanmamış herhangi bir kredi söz konusu değil” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans