Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Bakan Albayrak: “KDV iadeleri basit bir konu değil”

25 Ocak 2019 - 629 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Bakan Albayrak: “KDV iadeleri basit bir konu değil”
Bakan Albayrak: “KDV iadeleri basit bir konu değil”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Davos’ta 49. Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptığı açıklamada, KDV iadeleriyle ilgili alınacak kararlar öncesi çalışma yapılması gerektiğinin altını çizdi. Albayrak, iki ve üçüncü çeyrek için optimist olduklarını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, işdünyasının ana gündem maddelerinden biri olan KDV iadeleri konusunda flaş açıklamalarda bulundu. Albayrak, KDV iadesinde tüm alternatifler çalışıldığını, sürecin devam ettiğini söyledi.

Bakan Albayrak “49.Dünya Ekonomi Forumu” dolayısıyla bulunduğu Davos’ta düzenlediği basın toplantısında, iyimser beklentiler ortaya koydu. 6 ay önce bütçe, cari denge ve enflasyon konusunda birçok kaygı, korku ve endişenin hakim olduğunu ancak 6 ay içinde üçünde de beklenenin çok üstünde güçlü neticeler alındığını söyleyen Albayrak, ekonominin gidişatı konusunda iyimser olduklarını ve reel Türkiye’nin ekonomi ve büyümede 2019’u güçlü bir şekilde kapatacağını belirtti. “2’inci ve 3’üncü çeyrek açısından optimistiz” diyen Bakan, “Sadece enflasyon açısından değil. Biz net ifade edeyim. 2018 4. çeyrek ve 2019 anlamında çok daha olumlu şekilde tamamlayıp, büyümeye dayalı güçlü bir şekilde tamamlayacağız. Turizm rakamları, büyüme rakamları, gerçekleşmeler açısından çok güçlü şekilde neticeler gördüğümüz şekilde devam ediyor” dedi. Albayrak, “3 konu… Bütçe disiplini, cari denge ve en önemlisi enflasyon mücadelesi. 6 aylık sürece baktığımızda piyasadaki güvenin tesis edilmesi açısından beklenenin üstünde neticeler aldık” ifadelerini kullandı. Albayrak konuşmasında ayrıca “2019 ilk çeyreği noktasında birçok beklentilerin aksine olumlu bir şekilde tamamlayıp, reel ekonomi ve büyümede 2019’u güçlü bir şekilde kapatacağız.” diyerek reel sektöre olumlu mesajlarını iletti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , , , , ,
FY Ajans