Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Avrupa Merkez Bankası’ndan ‘belirsizlik’ uyarısı

29 Ocak 2019 - 546 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi Gündemi»Avrupa Merkez Bankası’ndan ‘belirsizlik’ uyarısı
Avrupa Merkez Bankası’ndan ‘belirsizlik’ uyarısı

ECB Başkanı Mario Draghi, “Özellikle jeopolitik faktörler ve korumacılık tehdidi ile ilgili belirsizliklerin devam etmesi ekonomik güvene baskı yapıyor.” dedi.

Avrupa Merkez Bankası ( ECB) Başkanı Mario Draghi, “Özellikle jeopolitik faktörler ve korumacılık tehdidi ile ilgili belirsizliklerin devam etmesi, ekonomik güvene baskı yapıyor.” dedi.

Draghi, Avrupa Parlamentosu (AP) Ekonomik ve Mali İşler Komitesi’ndeki “Parasal Diyalog” başlıklı oturumda konuştu.

Euro para birimin 20’nci yılının kutlandığını anımsatan Draghi, Euronun güvenilir ve istikrarlı bir para birimi olarak tasarlandığını, fiyat istikrarını sağladığını ve insanların Euroya güven duyduğunu anlattı.

Draghi, Euro para birimini kullanan 19 AB ülkesi olduğunu hatırlatarak, son 22 çeyrektir Euro Bölgesi’nin ekonomik olarak büyüdüğünü ve işsizlik oranının 2008 ekim ayından beri en düşük seviyede seyrettiğini ifade etti.

Geçtiğimiz aylarda gelen bilgiler doğrultusunda dış talepte zayıflama olduğuna dikkati çeken Draghi, “Özellikle jeopolitik faktörler ve korumacılık tehdidi ile ilgili belirsizliklerin devam etmesi, ekonomik güvene baskı yapıyor.” ifadesini kullandı.

Draghi, ECB’nin enflasyon hedefine doğru bir şekilde ilerlemeye devam edilmesini sağlamak için tüm araçlarını kullanmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans