Dolar : Alış : 20.7529 / Satış : 20.7903
Euro : Alış : 22.1932 / Satış : 22.2332
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1421 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

AOSB’de Sütcü ve Yönetimi Güven Tazeledi

04 Nisan 2018 - 673 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»AOSB’de Sütcü ve Yönetimi Güven Tazeledi
AOSB’de Sütcü ve Yönetimi Güven Tazeledi

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin (AOSB) 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. Tek listeyle gidilen Genel Kurul’da, üyelerin tamamının oyunu alan AOSB Başkanı Bekir Sütcü ve yönetimi güven tazeledi.

AOSB Seyhan Salonu’nda Zahit Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Zahit Balbay’ın divan başkanlığında yapılan Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan AOSB Başkanı Bekir Sütcü,“Doğu, Güneydoğu ve sınır ötesinde ülke bütünlüğünü korumak adına gözünü kırpmadan şehit olan asker ve polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor; yakınlarına başsağlığı dileklerimi iletiyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

“25 -30 yıl su sıkıntısı yaşanmayacak”

2015-2018 yılları arasında AOSB’de büyük yatırım olarak kullanma suyu 2. Arıtma Tesisi, ishale hatları, su depoları, mevcut alan elektrik hatlarının yer altına alınması ve ilave alanın tüm altyapılarıyla tamamlandığını kaydeden Sütcü, toplamda 132 milyon TL yatırım yapıldığını bildirdi. Çatalan suyunu tüm sanayicilere ulaştırmayı hedeflediklerini söyleyen Sütcü, “Çatalan suyu 1. etabı ile 140 sanayicimiz içme suyuna kavuşmuştu. 352 sanayicimiz ise ASKİ’nin 2. etap çalışmalarının bitirilmesini bekliyor. Bölgemizde faaliyette bulunan işletmelerin ihtiyacını karşılamak üzere D-400 Karayolu üzerinde Akaryakıt/LPG satış ve servis istasyonu için çalışmalara başladık” diye konuştu.

150 bin metreküp/gün kapasiteli kullanma suyu 2. Arıtma Tesisi’nin devreye girdiğini ve 72 bin metreküp/gün olan kapasitelerinin 222 bin metreküp/güne çıktığını Sütcü, böylece bölgede 25-30 yıl kullanma suyu sıkıntısı yaşanmayacağını dile getirdi. Sütcü, ayrıca bölgenin 30 yıllık enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla genişletme alanı sınırları içerisinde ulusal hatta entegre olacak yeni indirme merkezi için TEİAŞ’a da yer tahsis çalışması yapıldığını açıkladı.

Bekir Sütcü yeniden başkan seçildi

Genel Kurul’a Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, AGİAD Başkanı Halid Milli, Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ile çok sayıda sanayici ve işadamı katıldı.

AOSB Genel Kurulu’nda Bekir Sütcü’nün başkanlığındaki Yönetim Kurulu Ömer Kaya, Yusuf Kara, Selahattin Onatça, Mehmet Nedim Büyüknacar’dan oluştu. Denetim Kurulu asil üyeliklerine ise Hilal Atilla Aksöz ve Mustafa Fidan yeniden seçildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
FY Ajans