Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

AOSB – Tarsus Üniversitesi İş Birliği

23 Şubat 2021 - 367 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»AOSB – Tarsus Üniversitesi İş Birliği
AOSB – Tarsus Üniversitesi İş Birliği

AOSB – Tarsus Üniversitesi İş Birliği

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), Üniversite-Sanayi iş birliğini artırmak amacıyla Tarsus Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı.

İş birliği protokolü, AOSB Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen törende, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın tarafından imzalandı.

‘‘Katma değeri yüksek projeleri hayata geçirmek istiyoruz.’’

Başkan Bekir Sütcü, Tarsus Üniversitesi Proje Koordinatörü Prof. Dr. Kasım Ocakoğlu, AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar ve AOSB Proje Destek Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ‘in de hazır bulunduğu toplantıda,  bu protokol sayesinde Üniversite-Sanayi İşbirliğinin artırılmasıyla katma değeri yüksek projelerin hayata geçirilmesinin amaçlandığını bildirdi.

Başkan Sütcü, AOSB ve AOSB ’de faaliyet gösteren firmaların Ar-Ge ve İnovasyon kapasitelerinin arttırılmasında üniversite desteğinin çok kıymetli olduğu ifade ederek, işbirliği protokolünün hayırlı olması temennisinde bulundu.

‘‘Bölge ekonomisini geliştirecek iş birliklerini hedefliyoruz.’’

Rektör Prof. Dr. Orhan Aydın ise Tarsus Üniversitesi olarak, bölgenin nitelikli iş gücü ve bilgi-teknoloji ihtiyacı olan alanları analiz etkilerini ve bu alanlarda kritik araştırmacı kitlesini oluşturmaya ve kapasite geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bölgedeki sanayi kuruluşları ile yakın iş birliği içerisinde olduklarını ve bunun da somut çıktılarını almaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Rektör Aydın, protokolün amaçlarına da dikkat çekerek, “Bu protokol ile AOSB ve AOSB ‘de faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası teşviklerden daha fazla faydalanmalarının sağlanması, akademik camia ile iş birliklerinin oluşturulması konusunda çalışmalar yapılacaktır. Tarsus Üniversitesi bilgi birikimi ve teknolojik altyapısının kullanılarak üniversite-sanayi iş birliğinin sürdürülebilir hale getirilmesi de amaçlarımız arasında yer almaktadır. Taraflar arasında sağlıklı bir iletişim kurulması yoluyla bölge ekonomisini geliştirecek iş birliklerinin sağlanmasını hedefliyoruz.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans