Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Ahşap İşleme Makineleri ve Mobilya Yan Sanayi Fuarı Açıldı

10 Nisan 2019 - 1.123 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Ahşap İşleme Makineleri ve Mobilya Yan Sanayi Fuarı Açıldı
Ahşap İşleme Makineleri ve Mobilya Yan Sanayi Fuarı Açıldı

Adana’da Çukurova 2. Ahşap İşleme Makineleri ve Mobilya Yan Sanayi fuarları bugün düzenlenen törenle açıldı.

Çukurova TÜYAP Fuar ve kongre alanında gerçekleştirilen açılışa Adana Valisi Mahmut Demirtaş,  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yanı sıra çok sayıda Adanalı vatandaş katılım gösterdi.  Türkiye’nin tüm illerinden ve Ortadoğu, Balkanlar ve Türki cumhuriyetlerden gelecek olan alım heyetlerinin de hazır bulunduğu açılış töreninde açılış konuşmasını gerçekleştiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ilk kez bir fuarda konuşma gerçekleştirdi. Karalar’ın konuşmasından satır başları ise şöyle:

“Mazbatasız bir başkan olarak konuşma yapıyorum”

“Mazbatasiz bir başkan olarak konuşma yapıyorum. Yarın saat 3’te İnşallah alacağım mazbatimi. Adana fuarlar kenti oldu. Bu durumdan çok mutluyum. Üretecek bir değerimiz var ki fuarlar da var. Fuarların kentimize ve ülkemize yaptığı katkılar ortada. Bizler de yeni dönemde Büyükşehir olarak Adana’da ihracatçının, sanayicinin her zaman yanında olacağız. Eskiden olmayan birlikteliğin bizim dönemimizde olacak. Ben mobilya sektörünün içinden gelen, masif çakmış, kalfalığa kadar yükselmiş bir kardeşiniz olarak bu fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“27 milyon ihracat gerçekleştirerek ülke çapında ekonomiye katkı sağladık”

Karalar’ın ardından konuşma yapan Adana Valisi Mahmut Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Mobilya herkesin ihtiyaç duyduğu bir sektör. 27 milyon ihracat gerçekleştirerek ülke çapında ekonomiye katkı sağladık. Yeni modern bir sanayi sitesi için imar planı çalışması yürütüyoruz. Projemiz gerçekleştiğinde mobilya esnafı daha da rahatlayacak. Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın birçok noktasından insanları bir araya getirerek sektörün büyümesine katkı sağlıyoruz. Fuar ülkemize ve Adana’miza hayırlı olsun.

Konuşmaların ardından kurdela kesimi ile birlikte fuarın açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrası Vali Demirtaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar stantları gezerek makineler hakkında bilgi aldı. Fuarlar, 10-13 Nisan saat 10.00 -19.00, 14 Nisan saat 10.00-18.00 saatleri arasında açık olacak.

İş’te Life Adana/ Hanifi Aktaş

 

 

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans