...
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1590 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

ADASO’da Zeki Kıvanç Güven Tazeledi

12 Nisan 2018 - 680 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»ADASO’da Zeki Kıvanç Güven Tazeledi
ADASO’da Zeki Kıvanç Güven Tazeledi

Adana Sanayi Odası’nda (ADASO) seçim süreci tamamlandı, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Zeki Kıvanç, Meclis Başkanlığı’na da İsrafil Uçurum yeniden seçildi.

ADASO Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyeleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul delegelerinin belirlendiği seçimlerde, 48 meclis üyesinin tamamı oy kullandı. Tek liste ile gidilen seçim sonucu, Zeki Kıvanç oyların tamamını alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Kıvanç’ın başkanlığındaki Yönetim Kurulu’nda, Erdoğan Şire, Bülent Başer, Faruk Aytek, İsa Tuzcu, Salih Sütcü, Süleyman Baş, Orhan Murat Avcı, Abdullah Özdiler, Rafet Milli ve İmam Gazali Hıradağı görev aldı.

Disiplin Kurulu’na Ramazan Kaykaç, Haydar Seven, Mehmet Yıldırım, Gökhan Yoldaş, Hacı Mehmet Erbaş ve Zeki Bengül seçilirken, TOBB Genel Kurul Delegeleri ise Remzi Kar, Levent Duyuler, Zeki Bengül ve Mehmet Yalçın oldu.

“Birlikte hareket etmeye devam edeceğiz”

ADASO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçilen Zeki Kıvanç yaptığı konuşmada, oda seçimlerinin Türkiye’ye örnek olacak şekilde gerçekleşmiş olmasından mutluluk duyduğunu belirterek, “Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, seçimlerimizin Adana’ya, Adana sanayimize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Adana sanayicileri olarak daha çok üretmek, yatırım yapmak, istihdam yaratmak ve ihracat yapmak zorunda olduklarını, önlerinde çok uzun bir yol bulunduğunu söyleyen Kıvanç,  şunları ifade etti:

“Adana sanayisini hak ettiği yere getirmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu bir bayrak yarışıdır, almış olduğumuz bu bayrağı daha ileri noktalara taşıyacağız. Bizden sonra görev alacak arkadaşlarımıza, daha nitelikli ve daha kuvvetli bir sanayi ve Oda bırakmak en büyük hedefimizdir. Bunu da hep birlikte başaracağız. Sanayicilerin temel sorunları olan ihracat, nitelikli eleman, verimlilik, stratejik yönetim anlamında, Ar-Ge, üniversite-sanayi işbirliği anlamında çok önemli projelerimiz olacak. Bunları ancak bir olduğumuz, beraber olduğumuz, planlı ve programlı şekilde hareket ettiğimiz sürece hayata geçirebilir ve özlenen Adana sanayisine kavuşabiliriz. Birlikten güç, güçten refah yaratan bir Adana için, tarımıyla, sanayisiyle, turizmiyle Türkiye’ye örnek olacak bir Adana için, birlikte hareket etmeye, tek olmaya devam edeceğiz. Üretmeye odaklanarak, bu şehre katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

İsrafil Uçurum, Meclis Başkanlığı’na seçildi

ADASO Meclisi ilk toplantısı,  En Kıdemli Üye Aydın Önen’in başkanlığında gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda yapılan seçim sonucu Meclis Başkanlığı’na İsrafil Uçurum, Başkan Yardımcılıklarına Aydın Önen ve Ali Masat, Katip Üyeliğe ise Hacı Mehmet Erbaş oyların tamamını alarak seçildi.

ADASO Meclisi’nde yeni dönemde görev alan üyeler şu isimlerden oluştu:

Rafet Milli, Yavuz Tezcan, Haydar Seven, Ahmet Özkök, Recep Çalışkan, Hasan Özkan, Mehmet Tosmur, Levent Duyuler, Abdurrahman Yazar, Hulusi Akkoç, Faruk Aytek, Mehmet Durak, Yusuf Fidan, Zeki Kıvanç, İsrafil Uçurum, Mehmet Yalçın, Ali Cenk Gizir, Kamerhan Dıblan, Mehmet Yıldırım, Aydın Önen, Bülent Başer, İmam Gazali Hıradağı, Hacı Mehmet Erbaş, Salih Sütcü, Vedat Uluışık, İsa Tuzcu, Abdulhamit Ganza, Remzi Kar, Erdoğan Şire, Ali Masat, Ramazan Kaykaç, Ayhan Aydoğan, Öner Dağsuyu, Süleyman Gerdan, Ahmet Ağlagül, Gökhan Yoldaş, Hacı Murat Özdemir, İbrahim Eserce, Fırat Karalı, Ahmet Güldiker, Zeki Bengül, Ömer Kaya, Orhan Murat Avcı, Süleyman Sönmez, Cengiz Mangtay, Abdullah Özdiler, İsmail Bacaksızlar, Süleyman Baş.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans