Dolar : Alış : 30.9582 / Satış : 31.0140
Euro : Alış : 33.6051 / Satış : 33.6657
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1553 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adana’ya Yeni Fuar: Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarı 15-17 Şubat’ta Başlıyor

28 Kasım 2023 - 239 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Adana’ya Yeni Fuar: Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarı 15-17 Şubat’ta Başlıyor
Adana’ya Yeni Fuar: Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Fuarı 15-17 Şubat’ta Başlıyor

Adana’da geri dönüşüm ve atık yönetimi alanında düzenlenecek olan Rewa Anatolia Fuarı için basın toplantısı yapıldı. Fuar, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) destekleriyle gerçekleştirilecek. Fuarda, kentsel atık yönetimi, ulaşım ve temizlik araçları, tesisler ve makineler gibi konulardaki en yeni teknolojiler ve hizmetler ile endüstriyel çözümler sergilenecek.

İş’te Life Adana/Hanifi Aktaş

Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Yücel Bayram, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Proje Koordinatörü Ebru Can, Solis Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel ve basın mensuplarının katıldığı toplantı Adana Divan Otel’de gerçekleşti.

ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, toplantıda yaptığı konuşmada, oda olarak geri dönüşüm sürecini yakından takip ettiklerini belirtti.Fuarın geri dönüşüm sektörüne ve çevre bilincine önemli katkı sağlayacağını aktaran Kıvanç, “Enerji teknolojilerini keşfetmek, sürdürülebilirlik, atık yönetimi, akıllı atık bertaraf etme, geri dönüşüm stratejileri ve döngüselliğin pek çok sektördeki en güncel yeniliklerini ve dönüşümleri elde etmek adına bölgemizde yapılacak olması bir fırsat.” Dedi.

ATO Başkanı Yücel Bayram da özellikle belediyelerin ve geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin fuara katılımını beklediklerini ifade etti.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ise 15 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı döneminde geri dönüşüm adına yaptığı projelerden bahsederken, bundan sonrasında daha fazla işbirliği için tüm kurumlarla koordineli şekilde çalıştıklarını ifade etti. Avrupa’daki belediyecilik çalışmalarında geri dönüşümün oldukça önemsendiğini vurgulayan Çay, Adana’da da benzer bir duyarlılığı oluşturmaya çalıştıklarını belirtti.

Geri dönüşüm ve atık yönetimi konularında çeşitli konferansların verileceği fuarda, kentsel atık yönetimi, ulaşım ve temizlik araçları, tesisler ve makineler gibi konulardaki en yeni teknolojiler ve hizmetler ile endüstriyel çözümler sergilenecek.

Fuar, 15-17 Şubat’ta TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans