Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adana’nın Gizli Cenneti ‘‘NERGİS ADASI’’

25 Şubat 2021 - 512 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana’nın Gizli Cenneti ‘‘NERGİS ADASI’’
Adana’nın Gizli Cenneti ‘‘NERGİS ADASI’’

Adana’nın Gizli Cenneti  ‘‘NERGİS ADASI’’

Adana’da ‘‘kesin korunacak hassas alan’’ olarak tescil edilen Akyatan Lagünü içerisinde bulunan Nergis Adası görsel şöleniyle görenleri hayran bırakıyor.

Adana’nın Karataş ilçesinde bulunmakta olan ve geçen yıl 41 farklı türden 125 bin 936 kuşa ev sahipliği yapan Akyatan Lagünü, göçmen kuşların Türkiye’deki en önemli beslenme ve dinlenme yerleri arasında yer alıyor.

Adanalı fotoğraf sanatçısı Gamze Bozkaya, 3 yıl önce 147 kilometrekare alana sahip olan lagün içerisinde bulunan ve karadan 3 km uzakta tamamı nergis çiçekleriyle dolu bir ada keşfetti.

‘‘Böyle bir adanın olduğunu tüm ülke bilmeli’’

Fotoğrafçı Gamze Bozkaya, Nergis Adası’nın tanıtımının yapılması gerektiğini ifade ederek  “Adana’nın gezilecek turistik ve tarihi yerleri araştırırken 3 yıl önce burada bir Nergis Adası olduğunu öğrendim. Gidip kendim görmek istedim ve geldiğimde gözlerime inanamadım. Burası Akyatan Lagünü’nün tam ortasında yer alıyor. Burada flamingolar başta olmak üzere kuşların yanı sıra Nergis Adası’nın da olduğunu artık ülkemizin bilmesi gerekiyor. Bu çiçeği dışarı da koklaması 1, demeti 5 TL. Böyle bir adanın olması Adanalılar için büyük bir şans” diye konuştu.

‘‘Muhteşem  bir yer ’’

Karataş ve Yumurtalık İlçeleri Turizm Geliştirme ve Alt Yapı Hizmet Birliği Müdürü Ayfun Kaplan ise adanın tanıtımı için gereken çabayı gösterdiklerini söyleyerek, “Burası muhteşem bir yer. Çok yakın zaman içerisinde burasının Adana’nın tanıtımında çok önemli bir yer alacağına inanıyoruz” dedi.    

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans