Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adana’da “İş Pisokolojisi ve İş Modu” Söyleşisi Gerçekleşti

27 Eylül 2018 - 1.044 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana’da “İş Pisokolojisi ve İş Modu” Söyleşisi Gerçekleşti
Adana’da “İş Pisokolojisi ve İş Modu” Söyleşisi Gerçekleşti

Psikolog Hatice Ertuğrul ve İş Danışmanı Oğuz Çapar’ın “iş psikolojisi ve iş modu” isimli söyleşisi Adana Kaya Premium Otel toplantı salonunda gerçekleştirilen kapalı oturumla yapıldı.

Psikolog Hatice Ertuğrul ve İş Danışmanı Oğuz Çapar’ın Kaya Premium Otel’de gerçekleştirdikleri “iş psikolojisi ve iş modu” söyleşisi Adana’lı iş insanları ve İş’te Life Adana Dergisinin katılımı ile gerçekleşti. Kapalı oturum şeklinde gerçekleşen söyleşiye Adanalı iş insanları katılım gösterirken, katılımcılar söyleşi boyunca iş dünyasındaki psikolojiyi ve iş modunu tartışma fırsatı buldu. Söyleşide sunum gerçekleştiren Psikolog Hatice Ertuğrul, kişinin iş hayatı boynca davranışsal ve deneyimsel kazanımlarından yola çıkarak iş psikolojinden söz etti. Ertuğrul, kişilerin iş sahasında psikolojik olarak savaştıkları üç cepheden bahsederken bunların “kişinin psikolojisi, iş yapılan sahanın psikolojisi ve iş yaptıkları müşterilerin psikolojisi” olarak gruplandırdıklarını ifade etti.Üç cephedeki psikolojik savaşı doğru şekilde yönetebilen çalışanların ve işverenlerin işletmelerini daha sağlıklı yönetme şanslarının olacağını belirten Ertuğrul bu bağlamda “İş Psikolojisinin önemine dikkat çekti.

Psikolog Hatice Ertuğrul’un ardından söz alan İş Danışmanı Oğuz Çapar ise “İş Modu’nun” tanımı ile sunumuna başladı. Çapar iş modunu “insanların iş hayatında nasıl düşünürlerse sonuç alabilecekleri veya işi yönetebilecekleri ile ilgili olan bir düşünce sistemi olarak tanımlarken, iş hayatında iş modunu doğru şekilde okuyabilen işletmelerin piyasada daha etkin bir rol alabileceklerine dikkat çekti. Piyasadaki belirsizliklerin iş modunu olumsuz etkilediğini belirten Çapar, böyle bir söyleşiyi gerçekleştirmelerinde şuanda piyasada yaşanan belirsizliklerin rol aldığına vurgu yaptı. İnteraktif bir ortamda gerçekleşen söyleşide zaman zaman katılımcılar da iş hayatında yaşadıkları sorunları aktarma fırsatı buldu. Katılımcıların daha çok iş hayatındaki stresten kaynaklı psikolojik sorunlar yaşadıklarını belirtmeleri dikkat çekti.

Söyleşinin ardından katılımcılara teşekkür eden Psikolog Hatice Ertuğrul ve İş danışmanı Oğuz Çapar etkinliklerinin süreceğini belirtti.

İş’te Life Adana/Hanifi Aktaş

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans