Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adana’da başkanlık yarışı Twitter’a taşındı

31 Ekim 2018 - 688 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana’da başkanlık yarışı Twitter’a taşındı
Adana’da başkanlık yarışı Twitter’a taşındı

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte, iktidar partisinin İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde kimi aday göstereceği politika gündemini meşgul etmeye devam ederken, Ak Parti’nin yanı sıra CHP ve MHP’nin de kazanmak için titiz bir çalışma yürüttüğü Adana’da da büyükşehire hangi ismin aday gösterileceği merak konusu. 

 

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Adana için Fatma Güldemet Sarı, Jülide Sarıeroğlu ve Mahmut Çelikcan gibi isimlerin adaylıkları kulislerde konuşulurken, Fatma Güldemet Sarı için bugün Twitter’da ” #AdanaMimarınıBekliyor “adında hashtag açılması dikkat çekti. Saat 15:00 itibarıyla twitter gündeminde orta çok konuşulanlar listesine girmeyi başaran hashtag çalışması “Fatma Güldemet Sarı’nın” adaylığının bir işareti olarak yorumlanırken, ismi geçen diğer adayların neler yapacağı merak konusu.

Öte yandan İhlas Haber Ajansı’nı ziyaret ederek Bölge Müdürü Adnan Kulak’la sohbet eden Fatma Güldemet Sarı, son 15-20 yıllık süreçte Gaziantep, Malatya, Denizli, Bursa, Kayseri gibi şehirlerin hızla gelişip kalkındığını, buna karşılık Adana’nın yerinde saydığını anlattı. Türkiye’de pek çok şehirde AK Parti iktidarı ile birlikte ortaya çıkan güzelliklerden Adana’nın mahrum kaldığını söyleyen Sarı, Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında yer alan Adana Büyükşehir Belediyesinin 18 bini aşan çalışanına maaş bile ödeyemez durumda olduğuna dikkat çekti. Adana’nın sırtında kambur olan metroya işlerlik kazandırabilmek için ikinci etabının biran önce yapılması gerektiğini ancak büyükşehir belediyesinin parasızlıktan istimlak işlerini tamamlayarak projeyi ulaştırma bakanlığına devredemediğini kaydeden Sarı, “Adana’nın özlem duyduğu hizmetler AK Belediyecilik ile gelecek. 2019 Mart’ında Büyükşehir Belediyesi’ni alarak AK Belediyecilik’i Adana’da da iktidar yapacağız. Adanalının özlemini duyduğu Ak Belediyecilik hizmetleri ile şehri yeniden ayağa kaldıracağız” dedi.

 

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) büyükşehir adaylığı için Seyhan Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar’ın isminin geçtiği iddia edilirken, büyükşehir adaylığında şuana kadar ismi kesinleşen tek isim Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı, mevcut başkan Hüseyin Sözlü oldu. 

İş’te Life Adana / Hanifi Aktaş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans