Dolar : Alış : 18.5397 / Satış : 18.5731
Euro : Alış : 18.1474 / Satış : 18.1801
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1304 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adana’da 260 motosiklet sürücüsüne kask dağıtıldı

22 Haziran 2022 - 79 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana’da 260 motosiklet sürücüsüne kask dağıtıldı
Adana’da 260 motosiklet sürücüsüne kask dağıtıldı

Adana Valisi Süleyman Elban, Adana İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce yürütülen “Bir Kask Bir Hayat Projesi” kapsamında kask kullanımına yönelik farkındalık oluşturmak; bu yolla  motosiklet kazalarını, dolayısıyla da kaza sonucu yaralanma ve can kayıplarını önlemek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe katıldı. Etkinlikte 260 motosiklet sürücüsüne kask dağıtıldı.

Adana İstasyon Meydanı’ndaki etkinliğe İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Taşkın Keleş, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, oda temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte motosiklet sürücüleriyle konuşup kask takan sürücüleri tebrik eden Vali Elban, kask takmanın önemini hatırlatarak kask takmayan sürücüleri uyardı.

Uygulamada bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, “Bir Kask Bir Hayat kampanyası için buradayız. Kask kullanılmasının yaygınlaştırılmasının önem ve farkındalığının artırılması için böyle bir kampanya düzenlendik. Türkiye’de en çok motosiklet kullanan illerden biri Adana’mız. Biliyorsunuz bisiklet ve motosiklet kullanırken kask kullanmanın koruyuculuğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Onun için kask kullanmayı bir yük, bir eziyet olarak görmekten ziyade, kaskın hayat kurtaran bir aparat olduğunu, motosiklet ve bisiklet kullanırken mutlaka kullanılmasının gerektiğini özellikle vurgulamak için böyle bir kampanya ve çalışma yapıyoruz.” dedi.

Ülkemizde olduğu gibi birçok ülkede de koruma başlığı kullanmak yasal zorunluluk olarak uygulanmaktadır diyen Vali Elban, “Biz istiyoruz ki vatandaşlarımız bunu öncelikle yasal zorunluluk olarak değil can güvenliği olarak görebilsin. Bu yüzden bu konuda sağlam bir bilinç oluşturmak istiyoruz. Motosiklet kullanımının bu denli yoğun olduğu ilimizde bir farkındalık ve bilinç oluşturmak adına motosiklet sürücülerimizden ve tüm vatandaşlarımızdan yardım istiyoruz. Lütfen kendi hayatınızı ve trafikteki diğer kişilerin hayatlarını riske atmayalım!” dedi.

Kampanyaya belediyelerimiz, odalarımız destek verdi diyen Vali Elban, projede katkısı olan tüm kurumlara teşekkür etti.

Konuşmasının ardından ihtiyacı olan ve kaza yaparak kaskı kırılan motor sürücülerine kask hediye eden Vali Elban, tüm sürücülere kurallara uymaları çağrısında bulundu.

Proje kapsamında gün boyunca 260 kaskın dağıtıldığı etkinlikte, yıl sonuna kadar 460 adet kask ihtiyacı olan ve kaza yapan vatandaşlara dağıtılacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : ,
FY Ajans