Dolar : Alış : 32.4049 / Satış : 32.4632
Euro : Alış : 34.4266 / Satış : 34.4887
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1559 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

ADANA FOTOĞRAF HAFTASI BAŞLIYOR

13 Aralık 2023 - 179 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kültür Sanat»ADANA FOTOĞRAF HAFTASI BAŞLIYOR
ADANA FOTOĞRAF HAFTASI BAŞLIYOR

Seyhan Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği ADANA FOTOĞRAF HAFTASI 15 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’de yapılacak açılışla başlıyor.

Seyhan Belediyesi tarafından restore edilerek Adana’ya kazandırılan SEYHAN ÇIRÇIR SANAT MERKEZİ’nde yapılacak olan ADANA FOTOĞRAF HAFTASI etkinlikleri 21 Aralık 2023 Perşembe gününe kadar devam edecek.

ADANA FOTOĞRAF HAFTASI hakkında bilgi veren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Kültür ve sanat bir kentin kalkınmasında önemli bir yere sahiptir. Adana gibi ulusal ve uluslararası çapta sanatçılar yetiştiren bir kentin her alanda lider kentler içinde olmasını arzu ediyoruz. Biz bunu yine kültür sanatla yapacağımıza inanıyoruz.” dedi ve şöyle sözlerine şöyle devam etti:

“2019’da yönetimi geldiğimizden bu yana Adana’da kültür sanatın gelişmesi için önemli çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımıza yeni bir halka ekliyor ve ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nı başlatıyoruz. Tüm etkinliklerimiz Adana’ya yeni kazandırdığımız SEYHAN ÇIRÇIR SANAT MERKEZİ’nde yapılacak. Tüm sanatseverleri bu güzel etkinliğe bekliyorum.”

Etkinliğin koordinatörü Mustafa Öncül ise Adana Fotoğraf Haftası programı hakkında “Kentin gelişmesinde kent kültürünün önemi çok fazla, kent kültürünün oluşmasında ise kentin sorumlulukları çok büyük.Mustafa Şahin, Alperen Akharman veOTOFOKUS Fotoğraf Grubu ile birlikte Adana Fotoğraf Haftası’nı bu konuları gözeterek projelendirdik. Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Kemal Akay’ın ve ekibinin değerli desteğiyle güçlü bir program oluşturduk.” diyerek HAFTA programı hakkında şu bilgileri verdi:

“ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek ve tamamı Adanalı sanatçıların eserlerinden oluşacak CUMHURİYET’İN 100’ÜNCÜ YILINDA 100’ÜN 100’Ü ADANALI FOTOĞAFÇILAR FOTOĞRAF SERGİSİ’ni açacağız. ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nda ulusal ve uluslararası başarılarıyla ülkemizi gururlandıran isimleri ağırlıyoruz.

Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı Fikir Önderi Ali Haydar Bozkurt, hemşerimiz usta gazeteci ve televizyoncu Nebil Özgentürk, yine hemşerimiz Türkiye Fotoğraf Federasyonu Başkanı Sefa Ulukan 15 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’de yapacağımız açılışta bizlerle birlikte olacak. Sonraki günlerde yapacağımız sunum ve söyleşilerde de ünlü Reklam Fotoğrafçısı Fethi İzan; sokak fotoğrafları ile tanıdığımız Sadık Üçok; son zamanlarda yapay zekâ ve dijital dünya konusunda yaptığı çalışmalarla öne çıkan Ozan Sihay; gezi fotoğraflarıyla Reha Bilir ve müthiş doğa fotoğraflarıyla Erol Doğaner sanatseverlerle birlikte olacak. Ayrıca etkinlik süresince farklı konularda düzenlediğimiz panel ve söyleşilerde bilim insanlarını ve sanatçıları ağırlayacağız.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans