Dolar : Alış : 20.7529 / Satış : 20.7903
Euro : Alış : 22.1932 / Satış : 22.2332
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1421 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

ADANA BTÜ’DE FARK YARATAN LİDERLİK KONFERANSI

07 Aralık 2018 - 605 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»ADANA BTÜ’DE FARK YARATAN LİDERLİK KONFERANSI
ADANA BTÜ’DE FARK YARATAN LİDERLİK KONFERANSI

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği ‘Fark Yaratan Liderlik’ konulu konferansın konuğu, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt oldu.

Programa, Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay başta olmak üzere; rektör yardımcıları, genel sekreter, enstitü ve yüksekokul müdürleri, dekanlar, öğretim üyeleri ve idari personel katıldı.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği seminer ilgiyle izlenirken, Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt kendi yaşamından kesitlerle, öğrencilerle iş ve sosyal yaşamda fark yaratan liderlik hususunda başarılı olmanın yollarını anlattı. Konferansta, liderliğin sırrının vizyoner ve değişime açık olmaktan geçtiğini belirten Bozkurt, “Vizyoner olun. Değişime açık olun, değişimden korkmayın ve değişimi yönetin”dedi.

“Etkili İletişim İçin Kitap Okumalısınız”

Ali Haydar Bozkurt, “Bir insan nefes aldığı sürece eğitim bitmez. Her zaman öğrenecek yeni bir şeyler vardır. Alınan eğitim kişisel gelişiminizi ileri taşır. Bu açıdan baktığımızda önemli olan, bir pozisyona gelmek değildir. Önemli olan o pozisyona geldiğinizde donanımlı olmaktır” dedi. Öğrencilere kitap okumanın öneminden de söz eden Bozkurt, etkili iletişim becerisine sahip olmak ve yaratıcılık için birikime sahip olmaları gerektiğini, bunun da en önemli kriterinin kitap okumak olduğunu söyledi.

“Bir Tek Adana’nın Sokakları Portakal Çiçeği Kokuyor”

Programın son bölümünde, Portakal Çiçeği Karnavalı’nın ortaya çıkış hikâyesine değinen Ali Haydar Bozkurt, “Adana’da Nisan ayında portakal çiçeği atmosferini tanıtmak için yola çıkmıştık. Portakal çiçeği sadece Adana’da yok ama şehirle bu kadar bütünleşmiş, caddelerinde, sokaklarında portakal çiçeği kokan bir kent dünyada yok” dedi. Bozkurt, önümüzdeki yıl 7.’si düzenlenecek karnavalın artık uluslararası bir marka olduğunu belirtti.

“Bu İşin Başarılı Olması İlkeler İle Yola Çıkılmasındandır”

Karnaval fikri ortaya çıktığında belirli ilkeler ortaya koyduklarını belirten Bozkurt, “Birinci ilke karnaval hiç kimsenin malı olmayacak, bu karnaval Adana halkının Türkiye’ye ve dünyaya bir bahar daveti olacaktır. İkincisi siyaset olmayacak, bu tür organizasyonların içine siyasetçi girince hangi partiden olduğunun pek bir önemi yok, iş sulanmaya başlıyor. Sağ olsunlar şimdiye kadar tüm siyaset çevresi bu ilkeye uydular.” dedi.

Etkinlik Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’ın, konuk Ali Haydar Bozkurt’a plaket ve teşekkür belgesi vermesinin ardından anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans