...
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1590 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Adana bizim ve başka Adana yok

13 Şubat 2024 - 214 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Adana bizim ve başka Adana yok
Adana bizim ve başka Adana yok

Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

Yeni bir seçim dönemine giriyoruz daha doğrusu girdik. Allah ülkemize birlik dirlik ve huzur ve bereket nasip etsin. Dualarıyla başlıyorum yazıma.

Yağan yağmurlar gibi Allah rahmetini üzerimize yağdırsın ve başta 11 ilimiz olmak üzere depremden etkilenen tüm bölgeyi en kısa sürede toparlayabilmeyi nasip eylesin. Aradan 11 ay geçmesine rağmen yaralar büyük oranda sarılamamış ve hasarlar giderilememiş. Acil yıkılması gereken binalar dahi henüz yıkılamamış ve barınma konut sıkıntısı hat seviyede devam ederken ekonomik kriz de cabasıyla halkımızı üzmektedir.  İşte bu bölgede bu şartlar ve zorluklar altında seçime gidiyoruz. Ve bu zorluk devam edecek gibi görünüyor. 2024 Mart seçimlerine doğru hızla geri sayım başlamış olmasına rağmen hala hiçbir parti benim büyükşehir belediye başkan adayım şu ilçe belediye başkan adaylarım şunlar diye ilan olmamış ve isim henüz açıklanmamış.

Gündemi yine fısıltı gazeteleriyle yönlendirmeye ve geçiştirmeye çalışan siyasiler şu aday olursa böyle olur bu aday olursa şöyle olur tartışmalarıyla kamuoyunu tabiri caizse eğlendire dursunlar toplum da ağzına verilen bu sakızı çiğneyerek günü geçirmeye devam ediyor. Seçime çok az bir süre kaldığı için ve iki kutuplu seçime alıştırıldığı için halkımız kim hangi vasıfta hangi liyakatte hangi özveride hangi hizmeti yapacak hangi projeyle geliyor yine konuşulmayacak ve yine partizanlık kazanacak.

Hükümet kanadı belediye başkanlığını kazanır isek daha kolay ve çok hizmet Adana’ ya gelir derken, muhalefet kanadının belediye başkan adayı ise bu kadar engellemeler ve payımızın düşürülmesine rağmen şu kadar hizmet, şu kadar alt yapı yatırımı, şu kadar kaldırım tamiri bu kadar orta refüj demirleri yenilemeleri yaptık diyerek hizmetlerini sıralayarak oy isteyecekler.

Peki, siyasi partilerin ve adayların seçim kampanya ve açıklamaları bu şekilde olurken ey Adanalı hemşerilerim, siz ne istiyorsunuz, neye bakacaksınız, nasıl karar vereceksiniz hiç düşündünüz mü? Yoksa önünüze gelen ne ise hangi pilav ise onu mu yiyeceksiniz? Çorba ise çorbayı mı içeceksiniz? Sizin fikriniz, düşünceniz nedir, beklentiniz nedir?

Baştan sona açık bir bulvar varmış gibi EDS koymak, Konya’da var bizde niye yok mantığının bir sonucu değil mi? Doğru dürüst açık bulvar yok ama EDS var. Ne kadar komik ve halk ile alay değil mi?

Suyun tonuna 40 TL öderken Adana’nın bu kadar çok suyu olan ilimizde geçmişte 7 tona kadar su bedava idi. Şimdi niye bu kadar yüksek diyecek  bir Adanalı çıkmayacak mı?

Semt pazarları yapmak övünürken belediye başkanlarımız, hem de üstü örtük… İçinde Türkiye’nin sebze ve meyve cenneti olan Adanalım, Ankaralı ile, Konyalı, Kayseri ile aynı fiyata niçin ve nasıl hangi sebeple bu ürünleri yediğini sorgulamayacak mı? Ankara’da, Konya’da, Kayseri’de, İzmir’de Bursa’da birçok ana arterde kapalı üst geçit ve alt geçitlerle anne ve babaların çocuklarını daha rahat ve güvenli okula gönderebildikleri şartlar hangi seçimde planlanacak? Hiç sorgulamayacak mısınız?

Adanalı hemşerilerim; Adana Anadolu Lisesi’nin önünde, Gündoğdu Okulu’nun önünde, neredeyse her gün kaza ve yaralanmalara sebep olan yaya ve okul önü öğrenci sıkışıklığını çözeceklerine dair bir planlama duydunuz mu hiç? Batı köprüsüne gelen yerli turistlerin orada durup biraz seyir yapmaları ve hava almaları için dikilen beton dubalarla yasaklanırken o dubaların teker teker sökülmesine niçin sessiz kalındığını ne zaman sorgulayacaksınız?

Evet. Bir seçim daha geldi. Ve geçecek İnşallah. Soranlar soracak, yazanlar yazacak, istenenler söylenecek ama her zamanki gibi seçim bitince her şey unutulacak. Unutulacak mı? Unutacak mısınız? Kim olursa olsun hangi parti adayı kazanırsa kazansın partizanlık olacaksa, haksız ihaleler olacaksa, bir kesim, bir belediye başkanlığı döneminde köşeyi dönecekse, halk yine aynı şikâyetleri yapacaksa biz ne için seçim yapıyoruz?

Bugün bunlar, yarın şunlar cebini ve zevkini doldursun diye oy verirsek biz de en az bunlar yani siyasiler ve başkanlar kadar suçluyuz. Liyakat, erdem, tarihe saygı, top yekun kalkınma, refah ve kültür seviyesi yüksek bir Adana için lütfen ama lütfen Adana’ya sahip çıkmak isteyen herkes sesini yükseltsin.

Adana bizim ve başka Adana yok.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , , , , , ,
FY Ajans