Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Adana’da

22 Nisan 2021 - 322 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Adana’da
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Adana’da

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Adana’da

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer- Landrut birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Adana’ya geldi.

Landrut, AB programları arasında yer alan, mültecilerin eğitimini desteklemeye yönelik çalışmalar kapsamında Adana’da 39, Türkiye genelinde ise 400 okul inşa ettiklerini açıkladı.

Öncelikle Adana Valiliği’ni ziyaret eden AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer- Landrut ve beraberindeki heyet, Vali Süleyman Elban ile bir görüşme gerçekleştirdi. Akabinde şehir turuna çıkan Landrut, Adana Müzesi’ni ziyaret ederek basın mensuplarına açıklama yaptı.

‘‘Türkiye’de 400, Adana’da 39 okul inşa ettik’’

AB programları çerçevesinde şehirde mültecilerin eğitimini desteklemeye yönelik projeler yürütüldüğünü söyleyen Landrut, açıklamasında şu sözleri kaydetti ;

‘‘Bu çerçevede prefabrik okulları, meslek okullarını ziyaret edeceğim. Aynı zamanda, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) ekibi ile de bir toplantı yapacağız. Bu çerçevede mülteci krizine yönelik destek programı dahilinde eğitim kısmına büyük bir destek sunuyoruz. Eğitim kısmında da iki ayrı kısım söz konusu. Bunlardan birincisi okulların inşa edilmesi ve var olan okulların yenilenmesi projesi. Bu kapsamda Adana’da 39 tane okul inşa ettik. Tüm Türkiye’de 400 tane okul inşa ettik. Projenin ikinci ayağında da PIKTES üzerinden öğretmenlerimize destek oluyoruz. Onlara eğitim veriyoruz. Bu vesileyle Türkiye’de bulunan Suriyeli mültecilerin ev sahibi ülkenin çocuklarıyla aynı bilgi düzeyinde eğitim almalarını sağlamaya çalışıyoruz. PIKTES ekibi ile yapacağım toplantıda bu projeyi önümüzdeki seneye uzatmaya karar verdiğimizin müjdesini de vereceğim. Halihazırda devam eden salgın döneminde eğitim daha önemli bir hal aldı. PIKTES ekibinin de gösterdiği gayret son derece olağanüstü. Biz de onlara projeyi uzatmak vesilesiyle daha fazla destek sunuyor olacağız.’’

Landrut ziyaretin ardından şehirdeki tarihi yerleri gezdi.

                                                      

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans