Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

800 ÖĞRENCİ SEYHAN BELEDİYESİ KREŞLERİNİ ŞENLENDİRDİ

12 Eylül 2022 - 206 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»800 ÖĞRENCİ SEYHAN BELEDİYESİ KREŞLERİNİ ŞENLENDİRDİ
800 ÖĞRENCİ SEYHAN BELEDİYESİ KREŞLERİNİ ŞENLENDİRDİ

Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, çocukların gelişim alanlarını destekleyip, üretken ve verimli bireyler olma yolunda var olan potansiyellerini ortaya çıkarma hedefiyle 5 kreşte 3-4-5 yaşlarındaki 800 öğrenciyle yeni eğitim öğretim yılına başladı. Çocuklar, güvenli bir ortamda, uzman öğretmenlerin gözetiminde gün boyu hem eğleniyor hem de öğrenerek geleceğe hazırlanıyor. Çalışan anneler ise gözleri arkada kalmadan mesailerini tamamlıyor.

5 KREŞTE 800 ÖĞRENCİ

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Tellidere, Gürselpaşa, Yeşilyurt, Yeşiloba ve 2000 Evler mahallelerinde bulunan 5 kreşte 3-4-5 yaşlarındaki 800 çocuk okul öncesi eğitime başladı.

08.00 ile 17.00 saatleri arasında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturduğu programlar esas alınarak verilen eğitimlerde, çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun, ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik, bilişsel, psikomotor, özbakım, dil ve sosyal-duygusal olmak üzere tüm gelişim alanlarındaki davranışlarını daha üst düzeye çıkarmak, çeşitlendirip zenginleştirmek hedefleniyor.

KREŞ KAPASİTELERİ ARTIRILDI

Kreş ihtiyacının her geçen gün arttığına işaret eden Başkan Akay, geçen yıl 510 öğrencinin kabul edildiği kreşlerin kapasitesini artırdıklarını ve 800 öğrenciyle yeni eğitim-öğretim yılına başlandığını aktardı.

GÜVENLİ BİR ORTAMDA, UZMANLARIN GÖZETİMİNDE

Çocukların güvenli bir ortamda, uzmanların gözetiminde geleceğe hazırlandığını dile getiren Başkan Akay, “Kreşlerimizde Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendine güvenen, problem çözebilen, yaratıcı, araştırmacı, bağımsız düşünebilen, sosyal ve iletişim becerilerine sahip, kendine-çevresine saygılı, hoşgörülü, sorumluluk bilincine, öz denetime ve aidiyet duygusuna sahip, etik değerlere bağlı, akademik açıdan donanımlı ve mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak iyi ve kaliteli bir okul öncesi eğitim hizmeti sunuyoruz. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarılı bir yıl diliyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans