Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde Geri Sayım

01 Ekim 2022 - 239 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde Geri Sayım
6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde Geri Sayım

Bu yıl 7-8-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde geri sayım başladı. Şehir içi ve şehir dışından yoğun katılımın beklendiği festivalde eşsiz yöresel lezzetlerin yanı sıra çeşitli etkinlikler de yer alacak.

6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali öncesi düzenlen basın toplantısında festival paydaşları açıklamalarda bulundu. Adana Lezzet Festivali İçerik Koordinatörü Ebru Koralı bu yıl geçmişten günümüze Adana mutfağının da ele alındığı farklı bir içerik tasarladıklarını ifade etti.

Festival bir yandan lezzet avcılarına ev sahipliği yaparken bir yandan da düzenlenecek konferanslar ve özel etkinlikleri ile Adana’nın mutfak mirasına ışık tutacak.

Adana Kebabı, Çukurova Pamuğu, Adana Şalgamı, Feke Tapan Bıçağı, Adana Bici Bici’si, Adana Halka Tatlı’sı, Adana Şırdan’ı, Adana Aşlama’sı, Adana Taş Kadayıf’ı, Kozan Karataş Kıddesi’nin de içinde yer aldığı Adana’ya özgü 17 coğrafi işarete sahip ürün de festival alanında katılımcıların beğenisine sunulacak.

3 gün sürecek olan 6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde birbirinden güzel lezzetlerin yanı sıra atölye çalışmaları, söyleşiler ve ünlü şeflerin gastro şovları yer alacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans