Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1572 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

2. Marka Şehir Adana Paneli’ne Cumhur İttifakı Adana Adayları Katıldı

17 Şubat 2019 - 753 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»2. Marka Şehir Adana Paneli’ne Cumhur İttifakı Adana Adayları Katıldı
2. Marka Şehir Adana Paneli’ne Cumhur İttifakı Adana Adayları Katıldı

İnşaat Magazin Dergisi’nin bu sene ikincisini gerçekleştirdiği 2. marka Şehir Adana Paneli 16 Şubat Cumartesi günü Tüyap İnşaat Fuarı Etkinlik Alanı’nda Adana Cumhur İttifakı adayları ve çok sayıda kent protokolünün katılımı ile gerçekleştirdi. 
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nin etkinlik alanında gerçekleştirilen ve iki oturumdan oluşan panele Cumhur İttifakı adayları Hüseyin Sözlü, Yusuf Baş, Bilal Uludağ ve Mustafa Çay katılım gösterdi.  Açılış konuşmasını yapan İnşaat Magazin Dergisi imtiyaz sahibi İbrahim Harmancı Adana’nın marka şehir olması için heyecan duyan, bu heyecana ortak olan tüm katılımcılara teşekkür ederek paneli başlattı. Harmancı’nın ardından söz alan Ak Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci, konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirdiği dikey yapılaşmanın zararlarından ve bunun sosyolojik nedenlerinden bahsederken, dikey yapılaşma yerine insani ilişkilerin daha canlı olduğu yatay yapılaşmanın Adana’nın marka değerine daha çok katkı sunacağını belirtti.
Panelin ilk oturumunda şehir planlamacısı Enver Yılmaz ve Mimar Tamer Gülcan Duygu Zengin’in moderatörlüğünde Adana’nın marka şehir olması için yapılması gereken projelerden bahsetti.Özellikle Seyhan Nehri üzerinde yapılacak iyileştirme çalışmaları ve yeni projelerin Adana’nın hem turizmine hem de su sporlarındaki etkinliğine katkı sunacağı belirtildi.
Panelin ikinci bölümünde Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Belediye Başkanlıkları dönemince yaptıkları projelerden ve kentin markasına kattıkları değerlerden bahsederek, sonraki süreçte yapacakları işlere değindiler. Cumhur İttifakı’nın Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş ise Çukurova İlçesi seçmenin seçiciliğinden bahsederek, belediye başkanı seçilmesi durumunda Çukurova’nın markasına güç katacağını belirtti. 

İş’te Life Adana/ Hanifi Aktaş

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans