Dolar : Alış : 32.5096 / Satış : 32.5682
Euro : Alış : 34.6254 / Satış : 34.6878
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1561 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

13. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Açıldı

04 Ekim 2022 - 258 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»13. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Açıldı
13. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Açıldı

Adana’da, mobilya ve dekorasyon ürünlerinin sergilendiği 13. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı kent protokolü ve Adanalıların katıldığı törenle açıldı.

Hanifi Aktaş/İş’te Life Adana

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılışa Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İlçe Belediye Başkanları, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bu sene 13.’sü düzenlenen fuarın açılışında konuşan Vali Elban, Adana’nın sanayi, tarım ve sanatta olduğu gibi mobilyada da iddialı olduğunu söyledi. Elban konuşmasında ayrıca “Adana’nın mobilyacılıkta yaptığı şeylerin, esas itibarıyla çok görünmeyen, bilinmeyen bir tarafı var. Ürettiği şeyler başka şehirlerde lüks mobilyalara dönüşüyor. Onun iskeletini, ustalığını, işçiliğini yapan Adana’dır. İnşallah artık mobilyanın tamamı, nihai tüketiciye de buradan üretilerek gider ve sektörün tamamı burada bir bütün olarak oluşur” diyerek fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılanlara teşekkürlerini iletti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise mobilya sektörünü yakından takip ettiğini belirtek mobilya sektörünün ülkenin en önemli döviz girdisi oluşturan sektörlerden birisi olduğunu belirtti. Mobilyacılar sitesinin genişletilmesi ile ilgili talebi de dile getiren Karalar, “Sayın Valimizin öncülüğünde mobilyacılar sitemizin de genişletileceğine hiç kuşkum yok. Bu anlamda biz de Adana Büyükşehir olarak her türlü alt yapı desteğini vermeye hazırız” dedi.

Konuşmaların ardından kent protokolü ve TÜYAP yetkililerinin katılımı ile açılış kurdelesi kesildi.

Mobilya ve Dekorasyon Fuarı 9 Ekim Pazar Günü’ne kadar ziyaretçilerine açık olacak.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans