Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

12. TÜYAP Adana Tarım Fuarı Açıldı

07 Kasım 2018 - 887 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»12. TÜYAP Adana Tarım Fuarı Açıldı
12. TÜYAP Adana Tarım Fuarı Açıldı

TÜYAP 12. Adana Uluslararası Tarım ve Sera Bahçe Fuarı, 250 katılımcı firma ve kent protokolünün katılımı ile açılışını yaptı.

TÜYAP Çukurova Kongre ve Fuar merkezinde açılışı yapılan Tarım ve Sera Bahçe Fuarına TÜYAP Anadolu Fuarları AŞ Genel Müdürü Cihat Alagöz, Çevre ve Şehircilik Eski bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Tİcaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, meslek odaları temsilcileri ve çok sayıda iş insanının yanı sıra Adanalı vatandaşlar katılım gösterdi. Açılış konuşmasını TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz yaptı. Alagöz, “Gürcistan, Azerbeycan, İsrail, Irak, Lübnan, Cezayir, Suudi Arabistan, Libya, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn ve KKTC’den 250’yi aşkın iş insanını fuarımız boyunca iş bağlantısı yapmak üzere Adana’da misafir edeceğiz. Sadece iş bağlantısı yapmakla kalmayacaklar, aynı zamanda Adana’mızın Çukurova’mızın birbirinden önemli turizm potansiyeline de şahitlik edecekler. Ülkelerine gittiklerinde de inşallah ağızdan ağıza pazarlama yöntemiyle şehrimizin bölgemizin güzelliklerini tanıtacaklar.” Alagöz’ün ardından söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise, tarımsal üretimin ülke ekonomisi açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Sözlü, fuarın çiftçilere teknolojik gelişmeleri ve yeniliği takip etme fırsatı verdiğine dikkat çekerken, fuarda emeği geçenlere teşekür etti. Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ise tarımda teknolojik gelişmelerin önemine dikkat çekti.


Vali Demirtaş’tan yatırımcılara çağrı

Adana Valisi Mahmut Demirtaş yaptığı açılış konuşmasında yerli ve yabacnu yatırımcıları tarımın kalbi olan Çukurova’ya tarımsal sanayi ve teknoloji için yatırım yapmaya davet etti. Konuşmasına, “onlara her zaman destek olmaya hazır olduğumuzu buradan bir kez daha açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum” diyerek devam eden Demirtaş, “Adana tarımının ulusal gelire katkısı 2003 yılında 1,9 milyar lirayken, yüzde 400’lük artışla 2017 yılında 7,7 milyar liraya ulaşmıştır” dedi.

Kuzu güzellik yarışmasında dereceye giren kuzu sahipleri ödüllendirildi

Kent protokolünün açılış konuşmalarının ardından kuzu güzellik yarışmasında dereceye giren kuzu sahiplerine ödülleri taktim edildi. Birbirinden sevimli kuzuların protokolde sergilenmesi renkli görüntülere sahne olurken, ödül alan kuzular ve sahipleri protololle hatıra fotoğrafı çekindi.
Fuarın ikinci gününde Adana Tarım Zirvesi, 10 Kasım’da ise 8. Geleneksel Bal yarışması gerçekleşecek.
Fuar 7-10 Kasım tarihleri arasında 09:30-19:00 , 11 Kasım günü ise 09:30-17:00 saatlerinde ziyaretçilere açık olacak.

İş’te Life Adana / Hanifi Aktaş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

FY Ajans