Dolar : Alış : 9.3140 / Satış : 9.3307
Euro : Alış : 10.8308 / Satış : 10.8503
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1047 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Yapılan her sağlam yapı geleceğimize atılan bir imzadır

23 Mart 2018 - 419 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Yapılan her sağlam yapı geleceğimize atılan bir imzadır
Yapılan her sağlam yapı geleceğimize atılan bir imzadır

İŞ’TE LIFE ADANA 3. SAYI

Yapılan her sağlam yapı geleceğimize atılan bir imzadır

Sorunsuz bir konut sahibi olmak herkesin hayalidir. Yatırım amaçlı alınsa bile yapılan yatırımda veya alınan konutta çıkabilecek sorunlar hayatımızı olumsuz etkiler. Alınacak olan konutun konumuna, metrekaresine, bahçe ve sosyal donatılarına bakılır öncelikle. Yapılan işçilikte oldukça önemlidir elbette. Yalnız konut alırken sadece bunlara bakmak yeterli değildir. Kullanılan malzeme son derece önemlidir. Mutfak dolaplarından, banyo duşakabinleri, seramikler ve kullanılan parke, penlerden kullanılan boyaya kadar konuta hem katma değer katan hem de sorunsuz bir şekilde kullanımını sağlamak oldukça önemlidir.

İnşaat sektöründe bazı kalemlerin planlanın üstünde fiyatının artması bazı kesimler tarafından maliyetlerin kısılması ile dengelemeye çalışıyor. Oysa yapılan her konut, konut üreticisinin kimliğini yansıtmaktadır. Kullanılacak olan malzemeler seçilirken alanında uzman kişiler tercih edilmeli. Projeye uygulanacak olan malzeme gerekli test ve ölçümlerden geçmiş olmalı. Mimar ve mühendisler kontrolünde seçilen malzeme konuta uygulanmalı. Üretilen konutta tercih edilen birinci sınıf malzeme sorunsuz bir işçilik ile buluştuğu noktada üreticinin tercih edilmesine hiçbir mani kalmamış olacaktır. Diğer taraftan konut alacak veya alan kişilerinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde hayatını sürdürmesi anlamına gelir.

Konut üreticilerin en dikkat etmesi gerek noktaların önceliğinde statik çalışmaları iyi bir şekilde hazırlanmış projelerde deprem yönetmeliğine uygun mimariler uygulanırken, montalama ve izalasyon işleri eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Sosyal donatıların olduğu çok bloklu sitelerde yapılan peyzaj çalışması, havuz, spor alanları yine işinin ehli kişiler tarafından uygulanırken en sağlıklı sonuç mimar ve mühendislerin kontrolünde yapılmasıdır.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans