Dolar : Alış : 9.2845 / Satış : 9.3012
Euro : Alış : 10.8237 / Satış : 10.8432
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1047 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Kaya’da dur durak yok

03 Ağustos 2020 - 290 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Kaya’da dur durak yok
Kaya’da dur durak yok

Kaya’da dur durak yok

Ürettiği perde ve mobilyalarla evleri güzelleştiren Kaya, göz alıcı konutlarla yüzlerce aileyi modern yaşam alanlarında buluşturdu. Ekonomide yaşanan durgunluğa rağmen konut üretimine devam eden Kaya İnşaat, 2020’yi yeni projeleri hayata geçirme yılı olarak belirledi. ‘Yerli üretim’ hedefini de hayata geçiren Kaya, ‘ByFk’ markasıyla dekorasyonun ihracatçı şirketi oldu.

Klasikten moderne ürettiği perde ve mobilyalarla konut ve ofisleri güzelleştiren Kaya Perde, inşaattaki başarısına dekorasyon ürünleri üretimindeki liderliği de ekledi. Kaya Perde ve Kaya Life İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Harun Kaya, bulundukları her alandaki yükseliş tılsımının Türkiye’ye olan sevdalarında ve üretime olan güvenlerinde saklı olduğunu söyledi.                                              

Ekonomide yaşanan sıkıntılara rağmen 2020 için belirledikleri tüm hedefleri tutturacaklarını belirten Harun Kaya, “Farklı lokasyonlardaki projelerimiz ile konut üretimimize devam ediyoruz. Bu güne kadar 1000 daire hedefimize doğru kararlılıkla ilerliyoruz. 2019 yılı içerisinde yapımı devam eden ’14 bin metrekare alanda 5 bloktan oluşan rezidans Kaya Life 6’ projemizde sona doğru yaklaşıyoruz. Birkaç aya kadar konutları teslim etmeye başlayacağız. Sektörde 30 yılı aşkın bir deneyimimiz var. Güçlü bir aile şirketiyiz.Bunların bize sağladığı güçle yolumuza devam ediyoruz” dedi.

 

2020 KAYA’DA TEMELLER YILI OLACAK                                                                              

2019’da temeli atılan İlim Bulvarı Kavşağı’nda köşe başında yer alan bölgenin en büyük alışveriş merkezini de bünyesinde bulunduracak 48 daireden oluşacak Kaya Life 10 projesinin temelini atmaya hazırlandıklarını belirten Kaya,“Sarıçam ve Balcalı bölgesinin en güzel lokasyonunda yer alacak projemiz iki bloktan oluşacak. Şık ofislerin de yer alacağı projemize yoğun talep var. Ancak biz  projemiz ortaya çıkmaya başlamadan satış gerçekleştirmeyeceğiz. Şu an ön talepleri almaya başladık” diye konuştu.                                                                                                  

Huzurevleri Mahallesi’nde planladıkları projede de son aşamaya gelindiğini anlatan Harun Kaya, “Bu projemizin temelini birkaç ay içerisinde atmayı planlıyoruz. Kurulduğumuz andan itibaren  bu güne kadar bizleri mahcup etmeyen Allah’a şükrediyoruz. Bu gün henüz taslak proje aşamasında olan projelerimizden bile iş yeri veya konut almak isteyen dostlarımız var. Bu da doğru yatırım yaptığımızın ve bize olan güvenin göstergesi oluyor” dedi.

YENİLİKLERİN ŞİRKETİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ                                                                       

Ekonomide yaşanan sıkıntıların iş dünyası temsilcilerini zorladığını, yorduğunu anlatan Kaya, “Buna hiç aldırmayacağız. Şehrimiz, ülkemiz ve insanımız için üretmeye devam edeceğiz. Yenilikleri sadece takip etmeyeceğiz, şahıs olarak şirket olarak yenilikleri biz çıkaracağız. Her alanda en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz. Perdeyle başladığımız yıllardan itibaren böyle bir düsturda yürüdük, yürümeye devam edeceğiz. 2007 yılından beri inşaat sektöründeki büyümemizi sürdürürken ‘yerli üretim’ hedefimiz çerçevesinde iç dekorasyondaki ‘By Fk’ markalı ürünlerimizle önce ithal edilen ürünlerin Türkiye’de üretilmesini sağladık. İç piyasanın yanı sıra bu sektörde ihracatçı marka olmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye ekonomisine sağladığımız değerle gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

İthal ettikleri aksesuarın ihracatçısı oldular..

 

Perde üretiminin etkin markası Kaya Perde, yurtdışından ithal ettiği iç mekân aksesuarlarını ‘BYFK Collection’ markasıyla Türkiye’de üretme kararı aldı.

Sehpa başta olmak üzere camdan porselene, metalden deriye kadar yüzlerce aksesuarı üreten ve Türkiye genelinde 700’e yakın noktaya ulaştıran Kaya Perde, ‘BYFK Collection’ markasıyla ihracata da başladı. BYFK Collection Yönetici Ortağı Harun Kaya, perde ve inşaat sektöründeki uzun yıllara dayanan deneyimlerini iç ve dış mekân aksesuarlarının üretim ve ticaretine taşıdıklarını söyledi. Son 8 yıldır ağırlıklı olarak Çin, İtalya ve Almanya’dan iç mekân aksesuarı ithal ettiklerini belirten Harun Kaya, “Türkiye’nin birçok noktasındaki bayilerimize ürettiğimiz perdeyi ve ithal ettiğimiz aksesuarları ulaştırıyorduk. Cumhurbaşkanımızın ‘yerli üretimi teşvik’ öngörüsü çerçevesinde ithal ettiğimiz ürünleri kendi bünyemizde yapabileceğimize karar verdik. Adana, İstanbul başta olmak üzere altyapısını kurduğumuz üretim merkezlerimizle iç mekân aksesuarlarını yapmaya başladık. Son bir yıldır kendi ürettiğimiz birçok üründe ithalden daha kaliteli, daha ekonomik aksesuarları Türkiye’nin 700 noktasına ulaştırıyoruz. Bu yıl bununla da yetinmedik. Ürettiğimiz ürünleri ihraç etmeye başladık. Bugün Ortadoğu ve Afrika başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine yüzlerce çeşit iç mekân aksesuarını ihraç ederek ülkemize döviz kazandırmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. 

ÇİN’DEN KALİTELİ, HIZLI VE EKONOMİK ÜRETİM

İç mekân aksesuar üretiminde dünyanın en etkin ülkesi Çin’le kalite ve kısa sürede temin avantajıyla rekabet edebildiklerini belirten Harun Kaya, “Döviz kurlarındaki yükselişi avantaj olarak değerlendirdik. Bugün porselenden cama, deriden kumaşa, metalden ahşaba kadar yüzlerce çeşit aksesuar üretebiliyoruz. Üfleme şişe çam, metal sehpa, porselen gibi yüzlerce ürünümüz konut ve ofislerde tüketicinin gözdesi oldu. Üretim merkezlerimizde yüzlerce istihdam sağladık. Sektörümüzde moda çok hızlı değişiyor. Bazen Çin’den ürün gelinceye kadar modası geçen ürünlere tanık olduk. Çoğunluğu el emeği gerektiren ürünlerimiz iç ve dış pazarda yoğun ilgi görüyor. Aksesuarda kadife, bronz, gümüş, altın kaplama yapabilen Türkiye’deki en büyük tesisler arasına girdik. Sürekli markamıza yatırım yapıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans