Dolar : Alış : 16.7155 / Satış : 16.7456
Euro : Alış : 17.4703 / Satış : 17.5018
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1223 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Kaya Perde ve Kaya Life İnşaat: Hayata Dair Her Şey

17 Mayıs 2018 - 2.308 kez okunmuş
Ana Sayfa » Röportajlar»Kaya Perde ve Kaya Life İnşaat: Hayata Dair Her Şey
Kaya Perde ve Kaya Life İnşaat: Hayata Dair Her Şey

Anne babalar çocukları bir an önce büyüsün, işlerini bulsun yuvalarını kursun isterler.  Onları belki de en çok kaygılandıran şeylerin başında mutlu bir yuva kurma düşüncesi gelir. Gençler de kalplerinin ritmini değiştirecek ve bununla birlikte beynin yapılarına uygun kişiler olsun ister. Her şey tamam, dedikten sonra bir yuva için gerekli hazırlıklar başlar. Perdeler avize, tencere, hatta fincanlar, mobilya, aksesuarlar derken detaylarının yorucu olduğu düşünülen bir süreç başlar. Mağaza mağaza dolaşmalar özellikle beylerin pek de sevmediği hatta esprilere konu olmuş bir detaydır. Bunca telaşın arasında bir de tüm mağazaların gezilmesi, bir yerden alınan malzemenin rengine diğer yerden alınanın uymaması, renklerin uyumu derken evlilik öncesi çoktan yorulmuştur bile taraflar. İşte tam da bu sırada uzun yıllardır Adana’nın farklı lokasyonların da şubeleri olan Kaya Perde giriyor devreye. Bir evin kurulmasına dair ne varsa hepsi tek bir işletmeden tüm kombinleri ile sağlanabiliyor. Hatta Kaya Perde bununla da kalmıyor, madem eşya alıyorsunuz evi de bizden alın diyor ve geniş konseptli bir çalışma ile konut üretimine başlıyor. Evlenmek isteyen, ev almak isteyen, mobilya değiştirecek olanların her türlü ihtiyacına çözüm üretmeyi başarıyor.

Kaya Perde ve Kaya Life İnşaat Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Harun Kaya ile konuştuk…

Adana’da bir marka olan Kaya Perde’nin kurulduğu günden bu yana sürecinden ve ürün yelpazesinden bahsedebilir misiniz?

Kaya Perde markası, 1980 yılında manifatura ve perde satış mağazası olarak kuruldu. 2000 yılından itibaren perde, mobilya, aksesuar, ev tekstili, halı, duvar kağıdı, parke gibi konularda hizmet vermeye başladık. Tüketicilerin perde, mobilya ve ev tekstili ihtiyaçlarını, rahat ve keyifli mağaza atmosferinde bol çeşitli, trendi yüksek ve kaliteli ürünler arasından seçerek uygun fiyat ve cazip ödeme koşulları ile keyifli alışveriş yapmalarını sağlamak amacı ile kurulmuş mağazalar zinciriyiz. Kaya Perde mağazalarında perdeden mobilyaya, parkeden duvar kağıdına, aksesuardan ev tekstiline kadar tüm ürünleri bulabilirsiniz. Rüyalarınızdaki evi oluşturmamız için sürekli yenilenen ürünlerimiz ve üstün hizmet anlayışımızla kişilerin istek ve taleplerini en kolay şekilde karşılayabileceği konseptler sunuyoruz. Kaya Perde mağazalarında ayrıca ücretsiz perde danışmanlığı ve mimarlık hizmeti de verilmektedir. Kaya Perde’nin kalite anlayışı, yaşamın her alanında insan mutluluğu ilkesi ile sektörde belirleyici olmasıdır.

Adana’da yüzlerce konut üretiyorsunuz. İnşaat sektöründeki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Kaya Life İnşaat olarak, 30 yıla yakın bir zamandan bu yana mevcut Adana piyasası içerisindeyiz. Kaya Perde olarak başladık ama uzun yıllardır inşaat sektöründe de faaliyet gösteriyoruz. İnşaat sektörüne girdiğimiz günden bu yana insanlara yaşam alanının yanı sıra güven inşa ediyoruz. Ürettiğimiz projelerde kalite ve estetikten ödün vermeden yüksek kalite standartlarında ama uygun fiyata konut sahibi olma imkanı sunuyoruz. Düşünün, hem hayalinizdeki evi alıyorsunuz hem de uygun fiyata. Ayrıca Kaya Life İnşaat olarak anlaşmalı çalıştığımız bankalar ile uygun faiz oranları ve banka teminatı ile konut alacaklara ayrıcalıklar sunuyoruz.

Adana’da şu an için en çok konut üretimi yapan firmalardan biri olarak piyasalar hakkında neler söylemek istersiniz?

Türkiye olarak birtakım zorlukların içerisinden çıkmaya çalıştığımız bir dönemdeyiz. Türkiye güçlü bir devlettir ve ebedi olarak da böyle kalacaktır. Birtakım şer odakları farklı yöntemler ile ülke ekonomisini yıpratmaya çalışmaktadır. ‘Ekonomide kriz var, darboğazdayız, büyüyemiyoruz, inşaat sektörü kan ağlıyor, her gün firmalar batıyor’ diye ekonomimizi baltalamaya çalışan odaklara inat çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz, edeceğiz. Biz Kaya Life İnşaat olarak planladığımızdan geride değiliz, 2017 yılı içerisinde planladığımız tüm projelerimiz 2018’de de tam hız devam ediyor. Hatta 2018 yılında çok daha sürpriz lokasyonlardaki projelerimiz ile konut üretimine devam edeceğiz.

Konut almak için bizlere gelen bazı insanlarda piyasalar ile ilgili birtakım kaygılar var ve bu tür spekülasyonlar bazı firmaların sıkıntılı dönem yaşamasına da neden olabiliyor. Bence bu tür zamanlar en iyi kar getirecek şekilde yatırıma dönüştürmenin tam zamanıdır. Birçok firma konut satış fiyatlarında ve tekniklerinde revizyona gitti. Yatırımcıların ve konut alacak kişilerin bunları değerlendirmesinin tam zamanıdır.

Sarıçam’da farklı lokasyonlarda toplam 800 konutluk projenizi sürdürüyorsunuz. Bunun dışında mevcut projeleriniz ve gelecek dönemlerde yapmayı planladığınız projeler hakkında bilgi verir misiniz?

Sarıçam’da farklı lokasyonlarda toplam 800 konutluk projelerimizin yapımı hızlı bir şekilde devam ediyor. Ayrıca yıl içerisinde toplam 1000 konutluk yeni projelerimiz de başlayacak. Şu ana kadar 10 apart villadan oluşan 2+1, 3+1 ve 4+1 kat planlı Life 1’i bitirerek sahiplerine teslim ettik. Yeni stadyum karşısında 2+1 ve 3+1 kat planlı 116 konuttan oluşan Life 2-Stat’ın iskanını aldık, oturuma hazır hale geldi ve yaşam başladı.

Ayrıca Akkuyu TOKİ civarında yer alan ve 120 konuttan oluşan Life 3–Akkuyu projemizi 2-3 aya kadar teslim edeceğiz. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi karşısında 6 dönüm üzerine kurulan Life 4–Uçak Pisti’nin ise bölgenin en yüksek ve lüks rezidans projesi olacak. 14 dönüm üzerine 5 blok şeklinde kurulan 320 dairelik Life 6-City Vadi projesinin yapımı devam ediyor. 2+1 ve 4+1 kat planlı sitede 11,6 dönüm peyzaj alanı yer alıyor. Life 2-Stat, Life 3-Akkuyu, Life 4-Uçak Pisti ve Life 6-City Vadi projelerinde kreş, mescit, çocuk parkı, basket sahası, sauna, kapalı ve açık havuz, otopark, yürüyüş parkuru, barbekü alanları gibi her türlü sosyal ihtiyaçların karşılanabileceği alanlar oluşturuyoruz. Boynu Yoğun bölgesinde bulunan ve 1,6 dönüm alan üzerine kurulu 3+1 planlı Life 7 de tamamlanan projelerimiz arasındadır. Tek bloktan oluşan projede yeşil ve doğaya hakim bir hayat konut sahiplerini bekliyor.

Belki de en çok merak edilen sorulardan biri, acaba konut fiyatları aralığı nedir?

Piyasada genel olarak döviz fiyatlarındaki artış ve maliyetlerden kaynaklanan bir durgunluk var, faizlerin yüksek seyretmesi de sektörü olumsuz olarak etkiliyor. Kredi faizlerinin düşmesiyle piyasada hareketlilik yaşanacak. Az önce de söylediğim gibi Kaya Life İnşaat olarak biz özel faiz oranları ile çalışıyoruz. Projelerimizde yer alan  2+1, 3+1, 4+1 daire seçeneklerimizde projeye ve büyüklüğüne göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Fiyatlar 129 bin TL’den başlıyor. Ayrıca detaylı bilgi için satış ofislerimiz haftanın her günü açıktır. Konutlar hakkında bilgi almak isteyen herkesi bir kahve içmeye bekleriz.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans